WxP: Hudbou tvoříme vlastní vesmír

Minulý týden jsme Vám představili na titulce Vivala.cz jako album týdne EP Vesmír Sebranické partičky WxP. Co jsou kluci zač, jak začínali a co pro nás chystají v letošním roce? To a ještě něco víc prozradili v našem rozhovoru.

Kdy vznikla skupina WxP a jak jste se dali dohromady? Má Váš název nějaký (ne)vyřčený kontext?

Kapela vznikla v září 2008. Většina z nás byla to léto společně na hudebním táboře. Od mala jsem měl sen, založit kapelu a tady jsem viděl, kdo na co hraje. Po táboře jsem kluky ještě s mým bratrem oslovil a dali jsme kapelu dohromady. Ve zkušebně si často děláme srandu ze štípka (klávesy,synt), že se k nám přidal až po prvním koncertě (30.11.2008) a není tak v kapele od samého začátku. 🙂
Název by měla být zkratka „bůh vítězí“. I když o těchto věcech nezpíváme, hodně se to váže k našim začátkům, například všichni z nás začínali hrát v kostele, proto jsme si název ponechali.


Na vašem Bandzone profilu uvádíte, svojí tvorbou vytváříte vlastní vesmír, hledáte nové melodie a rádi experimentujete. Posouváte se díky tomu tam, kde chcete být?

Pojmem vlastní vesmír myslíme hlavně hudbu. Hrajeme, jamujeme a pokud jsme tam spolu, tak přijde ten riff, ta melodie, ten nápad. Takto tvoříme naši hudbu a i tak tvoříme „náš vesmír“.
Upřímně doufám, že nás to posouvá, ovšem nepřemýšlíme záměrně kam. Necháváme to proudit a ono to vyplyne samo.

V aktuální sestavě fungujete od svého vzniku, čímž jste mezi kapelami spíš rarita. Jak to děláte? 

Těžko říct. Komunikace je dobrá. Pokud je problém, mělo by se o něm mluvit. Nás to ale stále tak baví, že nebyl nikdy důvod přemýšlet o tom, že bychom toho nechali.

Na čem aktuálně pracujete a co chystáte pro své fanoušky dál? Album Vesmír vyšlo už v září 2015, pracuejte od té doby na novém materiálu?

Za tu dobu máme už spoustu demáčů i hotový songů, které jsme už tento rok měli v playlistu. Bohužel se zatím nedočkali nahrávky, tak nás napadlo, že je nahrajeme živě ve studiu. První video bude venku v březnu a potom asi každý další měsíc jedna. Bude mezi nimi i jedna úplně nová píseň. Třeba půjde ven jako první, uvidíme. 🙂 Potom se chystáme do studia ještě v březnu, kde budeme natáčet singl. Na podzim potom proběhne pár speciálních koncertů, kde bychom rádi oslavili přelom 9/10 let kapely a také se pokusíme o „crowfounding naživo“. O tom ale později. V zimě se pak chystáme konečně nahrát další album.

Pomalu se začínáme těšit na letní festivaly a akce, víte už, na kterých se objevíte?

První koncerty nás čekají na konci jara. Na konci června bychom rádi vyrazili přibližně na tři týdny buskovat po Evropě. Hraní na ulici nás hodně láká a těšíme se, že to bude zase nová zkušenost. Je možné, že se pak v průběhu prázdnin objevíme na nějakém menším festiválku. Rozhodně se všechno lidé včas dozví na našem Facebooku. Takže sledujte aktuální dění tam 🙂 Případně na Bandzone.

EP Vesmír si můžete poslechnout v naší galerii alb, kde máte možnost kluky finančně podpořit.

One thought on “WxP: Hudbou tvoříme vlastní vesmír”

  1. Kluky jsem slyšela hrát na živo a můžu vám říct, že je skvělá klubová show a parádní atmosférou. Hrají přesně a čistě a je na nich vidět, že ví, co mají dělat.
    Přeji hodně štěstí 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *