Úterní výtah – týden 49 (2015)

KORG na iPhonu, tleskač, drahý delay plugin. Vítejte u dalšího dílu týdeníku pro příznivce zvukové a hudební techniky. Souhrn novinek, které stihnete přečíst ve výtahu, psané volnějším tónem protože je teprve úterý.


Kdo z vás nejste “pařani” a nevlastnili jste nikdy Nintendo DS, unikla vám jedna zásadní cartridge. Jmenuje se KORG DS-10 a na dlouhé cesty to byla lepší zábava než Super Mario se Zeldou dohromady. Už vás to ale nemusí mrzet, protože KORG se rozhodl DS-10 vylepšit, přepracovat, a vydat pro iPhone.

Všimli jste si správně, tato nová verze má navíc i hlasovou syntézu, ta na Nintendu nebyla.  KORG iDS-10 je do 28. prosince za zaváděcí cenu 9,99 USD tak neváhejte. Kupujte na iTunes.

Tleskačem nemyslím geniálního vynálezce létajícího kola, ale plugin s názvem Hand Clapper od AudioThing.

Tvůrci Hand Clapperu se volně inspirovali perkusivním syntezátorem BOSS HC-2 z osmdesátých let. Kromě emulace starých známých analogových klasik nabízí i import a manipulaci vlastních audio samplů. Nemáte-li nikdy dost hand clapů na druhou dobu, kupte si Hand Clapper za 20,- Euro 🙂

U vintage emulací ještě chvilku zůstaneme. Eventide převedli algoritmus z H3000 Ultra-Harmonizer do pluginu, a pojmenovali jej H3000 Band Delays.

Je-li tento efekt vaším šálkem psychedelických drog, máte do konce roku šanci tento plugin pořídit za zaváděcí cenu 99,- USD. Běžná cena je stanovena na 199,- H3000 Band Delays je dostupný jako VST, AU a AAX plugin pro Windows i Mac, více informací najdete na oficiálním webu.

Kdo dočetl až sem, a stále ještě nemá nainstalován KORG iDS-10, má buďto nadpřirozenou trpělivost, a nebo stejně jako já nemá iPhone 🙂 Těším se na ukázky vašich výtvorů, a zajímalo by mě jestli iDS-10 naučíte říct nebo zazpívat “úterní výtah”.

Tweetujte s tagem #UterniVytah a nezapomeňte že výtah už má i Facebook page. Lajkujte, sdílejte, buďte kamarádi výtahu. Sveze vás každé úterý 🙂

-Martin Rudinec aka Naotaku pro vivala.cz