Úterní výtah – týden 48 (2015)

Nový synťák pro Ableton Live, další stavebnice, a kurv (ne)znamená to co si myslíte. Vítejte u dalšího dílu týdeníku pro příznivce zvukové a hudební techniky. Souhrn novinek, které stihnete přečíst ve výtahu, psané volnějším tónem protože je teprve úterý.


Vývojáři z K-Devices nedávno představili nový synth pro Max For Live s názvem Terra. Terra má 3 oscilátory, 4 zdroje modulace, FM, efekty, a vypadá a hraje to následovně:

Je-li tohle váš šálek kyseliny, koupit se dá přímo z webu Abletonu za výhodnou zaváděcí cenu 37,- Euro. Později bude za 49,-.

Od software synthu se přesuneme k hardware, ale kupodivu ve stejné cenové hladině. Háček je v tom, že si jej musíte postavit sami. Zvukově se tato stavebnice vrací k prvopočátkům elektronické hudby, což krásně ilustruje toto povedené propagační video.

Hned jsem si to musel pustit znovu, to video je skoro lepší než ten produkt 🙂 DIY Synth Kit lze objednat z webu Technology Will Save Us za 40,- Euro. Ježíškem straším celý rok, ale teď už je to fakt blízko. Kdo sháníte na rychlo něco pro svoje podobně “postižené” blízké, tohle je dobrý tip.

Kurv guitar podle mě znamená přesně to jak to zní. Posuďte sami.

Kytaře chybí nejen struny, ale i všechno ostatní co běžně kytary mívají. Názvu asi chybí písmenko. Jsou chvilky kdy i ateista věří v peklo. Za zneužití Smells like teen spirit v reklamě na něco takto dementního určitě existuje nějaká hodně speciální pobočka pekla.

Připomíná mi to jistý DJ produkt podobného ražení, a toho falešného “grandmastera” který jej propagoval. A jestli nevíte o čem mluvím, je to jedině dobře 🙂

Zatímco v USA se o víkendu bojovalo na život a na smrt o slevněné xboxy a televizní přijímače, v Evropě proběhl slevový víkend poměrně klidně. Přiznejte se co jste si koupili za pluginy které nepotřebujete, jen proto že byly ve slevě 😉 A nebo naopak, pochlubte se dobrým úlovkem. Já jsem se letos udržel. Bylo to ale o fous 🙂

Tweetujte s tagem #UterniVytah a nezapomeňte že výtah už má i Facebook page. Lajkujte, sdílejte, buďte kamarádi výtahu. Sveze vás každé úterý 🙂

-Martin Rudinec aka Naotaku pro vivala.cz