Úterní výtah – týden 46 (2015)

Výdech bez nádechu, iMaschine 2, a přehráváč modulů v Javascriptu. Vítejte u dalšího dílu týdeníku pro příznivce zvukové a hudební techniky. Souhrn novinek, které stihnete přečíst ve výtahu, psané volnějším tónem protože je teprve úterý.


Před nějakou dobou jsem psal o sample bance s názvem Signal. Stojí za ní sound designerské studio Output, které má na svědomí i tuto novinku:

Možná mám špatný vkus, nebo se nechám snadno obalamutit kýčem, ale mě se takovéto zvuky líbí. Na cizích webech jsem ale v komentářích narazil jen na čirou nenávist, a komentáře u tohoto YouTube videa jsou již pro jistotu vypnuté úplně. Tak nevím, co vy na to?

Exhale je nástrojem/bankou pro KONTAKT, a funguje i ve free KONTAKT playeru. Koupit se dá přímo z webu, za 199,- dolarů. Na takto úzce specializovanou banku je to velký balík peněz, ale to je relativní v závislosti na užitečnost pro každého z nás.  Ani s ohledem na vysokou cenu ten “hejt” nechápu. Ještě si dovolím jednu krátkou ukázku…

Napište mi jestli jsem se zbláznil když se mi tohle líbí 🙂

Native Instruments tento týden představili druhou generaci iMASCHINE.

iMASCHINE 2 je jen pro iOS, takže my Androidisti si musíme nechat zajít chuť. Na nových iPhonech 6s funguje i podpora 3D touch, a cokoliv na svém iPhonu v iMASCHINE 2 vytvoříte lze naimportovat do desktopové verze MASCHINE.

V tom také spočívá zásadní nevýhoda. Z iMASCHINE nelze vyexportovat MIDI, takže pokud “velkou” MASCHINE nemáte, tahle app je jen hračkou.

Kdo vlastníte jak iPhone, tak MASCHINE, rozhodně neváhejte a kupujte z iTunes. Do prvního Prosince platí zaváděcí cena 4,99 dolarů. Já bych určitě neváhal, a i nějaká ta iOS věc by se doma našla. MASCHINE ale chybí… Ježíšku?

Na konec tu máme něco pro veterány, kteří pamatují Fasttracker.

Na tomto webu najdete přehrávač .XM souborů z Fasttrackeru 2, napsaný v Javascriptu. Můžete si tak svoje stará xmka přehrát přímo v prohlížeči.

Já jsem Amigu nikdy neměl, a s “moduly” jsem přišel do styku až ve Scream Trackeru na PC. Přiznejte se, kdo z vás pamatuje moduly, a jaký byl váš oblíbený tracker? Používáte někdo Renoise?

Tweetujte s tagem #UterniVytah a nezapomeňte že výtah už má i Facebook page. Lajkujte, sdílejte, buďte kamarádi výtahu. Sveze vás každé úterý 🙂

-Martin Rudinec aka Naotaku pro vivala.cz