Suffer Age: Hledali jsme odlišnost a ona si nás našla sama

Metalová partička Suffer Age má na kontě zatím své první album s názvem Between, které bylo minul týden na titulce Vivala.cz s nálepkou album týdne – pokud jste ho nestihli, rozhodně stojí za poslechnutí a můžete si ho pustit třeba právě při čtení tohoto rozhovoru. Na otázky mi odpovídal za celou kapelu Suffer Age její frontman Michal.

0JTsJrqT9ez2mnFHx0cIyGxQvGT3RTzj

Michale, začátky skupiny Suffer Age sahají až někam do roku 2007 a zakládající členové, tedy tvá sestra Martina a ty jste také jediní, kteří v kapele od začátku jejího působení až po dnešek zůstali. Jak vzpomínáte na léta, kdy jste na metalové scéně začínali?

Suffer Age: Jsou to vzpomínky spojené hlavně se školními léty a značným chtíčem něčeho dosáhnout. Ve zkušebně jsme trávili několik hodin denně, kde jsme si snili svůj sen a hráli cover písničky stále dokola. Jakmile jsme našli zpěváka, zkoušeli jsme tyto písničky prokládat i vlastní tvorbou. Vystřídalo se u nás několik zpěváků, a každý vnesl do naší hudby trochu jiný nádech. Najít si v té době koncert a každou chvíli s jiným zpěvákem bylo docela obtížné. Celé to stálo jen na naší snaze, která ale byla opravdu velká.

jyc_fHCgWYZTen2aXUumuH--HL8qs0kV

Velkou změnou pro vás byl příchod Juraje, který svým grunge hlasem trochu změnil nádech vašich skladem a posunul je víc od heavy metalu k jeho alternativnější podobě. Přinesl jeho slovenský temperament do kapely ještě něco nového?

Suffer Age: Právě jakousi odlišnost jsme hledali a ona si pro nás doslova přišla sama. Byl to Juraj, který si našel nás. Nejde jen o jeho slovenštinu, grunge hlas, smysl procítit hudbu a vnést do ní příběh, ale io  jeho osobnost jako takovou. Nejen kontakt na pódiu mezi námi, ale i mezi Jurajem a publikem, je živý. Naskytlo se nám také více koncertů právě na Slovensku. Vytvořilo se mezi námi silné pouto, vznikla opravdová Suffer česko-slovenská rodina.
1091071_693007210725872_1858777434_o

První album jste vydali v roce 2013 a aktuálně pracujete na skladbách na druhé album. V čem bude jiné a jak se liší vaše zkušeností z příprav druhého alba?

Suffer Age: Do druhé desky se na rozdíl od té první zapojuje celá kapela. Zpěv vzniká stejně jako u desky první, tedy především na dálku. Hudebně se chceme posunout někam dál, ale zůstat nohama na základech Suffer Age. Chtěli bychom získat nové fanoušky, ale zároveň nezklamat ty stávající.

ddd0FqhtR6M6tu7ak6fjGtT_GnchQAr7

Na vašem prvním albu mě zaujala skladba Nostalgie, která je jako jediná zpívaná v češtině. Plánujete i další česky nebo slovensky zpívané věci nebo to pro vás byla jen jednorázová odbočka?

Suffer Age: Nostalgii jsme složili pro bývalého člena kapely, který tragicky zahynul při vlakovém neštěstí ve Studénce. Byla proto od začátku předurčena češtině, aby i fanoušci, řekněme anglicky neznalí, pochopili její smysl a poslání. Chtěli jsme rovněž vědět, jak zareagují na „slovenskou češtinu“. Co se týče dalších skladeb, v plánu určitě něco je, nebudeme však ještě předbíhat.

JXg7deFpSi9VCKijqkOiQS6PVaLZyVan

Setkáme se s vámi v létě na nějakých festivalech? Co kromě alba chystáte pro své fanoušky dál?

Suffer Age:V létě máme naplánováno pár zastávek u nás, ale hlavně na Slovenském území, jak v podobě klasického zvuku Suffer Age tak i akustického. Připravujeme nový play list, kde chceme vměstnat i skladby s připravované desky. Všechny novinky, informace a akce, na kterých se ukážeme, můžou všichni sledovat na našem Bandzone profilu.

Kromě Bandzone profilu můžete sledovat i Facebook kapely. Já přeji Suffer Age spoustu vydařených koncertů a věrných fanoušků nejenom pod pódiem, ale i s připojenými sluchátky k Vivala.cz, kde je album Between kdykoli připravené k poslechu nebo stažení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *