Psyko10: Jsme rádi za každýho z vás

Přečtěte si rozhovor s pražskými MC’s, kteří vystupují pod názvem Psyko10. Vydali album SOLO, které získalo titul Album týdne Vivala.cz a chystají mnoho dalších novinek.

Kdy a za jakých okolností se dala skupina Psyko 10 dohromady?

Reton: No pro mě to začalo tak,když jsme dělali první remake na můj track Nevím kam mám jít. Nevím jak Pein ale pro mě to byl začátek. Pak jsme udělali Nikdo z Vás a to už jsme vydali pod YingYang. To byl takovej prvotní název a pak jsme sedli k pivu a začali probírat názvy. Pak Pein řekl, že jsme psychopati, tak jsme to udělali jako Psyko a jelikož jsme oba dva ze Strašnic tak 10. Jinak je super jak s Peinem máme na všechno stejnej názor (většinou). Doplňujeme se ve všem. 😀

Pein: Znali jsme se už delší dobu, ale až po nějakém čase nás napadlo se sejít na kus řeči. Tam jsme zjistili, že ohledně všeho včetně hudby máme podobný myšlení a názory. Po čase jsme se dohodli na spolupráci, která pro mně osobně vyšla líp, než sem čekal. Bylo to ve chvíli, kdy jsem toho chtěl nechat, Reton si ani neuvědomuje, co a jak moc to pro mně znamenalo a do dnes znamená. YingYang byl první nápad vzhledem k tomu, jak jsme stejný a zároveň uplně jiní. Nebylo to ale něco, s čím bysme se spokojili a chtěli něco jiného, výstižnějšího..najednou boom! Psyko10 bylo na světě.

12940748_1748225782073590_1774551162_n

Co plánujete do budoucna?

Reton: Hromadu věcí. Jsme takový ti kteří začnou psát milion věcí a pak je postupně nahráváme. Teď máme momentálně rozepsáno asi tak 10 věcí plus já jednu, dvě solovky. Ale teď v nejbližší době výjde MAYDAY, takovej banger. Těším se na finální verzi, bude to pecka.
Pein: Určitě se chystáme dostat do podvědomí lidí a získat nové kontakty do budoucna ku prospěchu skupiny. Možná to bude vypadat jako klišé ale Psyko je pro mně rodina a rodinu stavim na první místo. CD, klipy, to všechno jednou chceme mít a budeme mít.

Kdo se u vás ve skupině stará o hudbu a texty a co je u takovým nejčastějším impulzem ke vzniku nové skladby?

Reton: Tak o hudbu se nám nestará nikdo. Píšeme producentům o beaty apod. Měli jsme top beatmakera BabyG, ale ten s tím bohužel seknul. Ten nám udělal Nikdo z Vás a nejnovější MAYDAY a ještě ho budeme mít asi na 3 věcech. Teď budeme mít ještě na dvou tracích M.A.D beats,který dělal beaty na hostovačky např. Nevvrymu na jeho EP Iluze. Jinak texty si píšeme každej sami. Podle mě zpěvák – raper bez vlastního textu nemůže za sebe nic do světa říct. Texty jsou (aspoň podle mě teda) prostředek, jak světu něco sdělit o vás a nebo o něčem. Má to vyjádřit váš názor. A impulz je skvělej beat, prostě když ho slyším, tak už musím vidět takovou hrubou podobu tracku. Ale často se nám taky stává, že den nebo dva nás strašně baví nějakej beat, ale pak když chceme něco psát, tak to nejde.

Pein: Hudbu nám dělal můj skvělej známej pod přezdívkou Baby G, kdokoliv ho znal, chtěl alespoň jeden jeho podmaz, jelikož to co on dokázal udělat, nebylo normální. Texty? Ty výhradně píšem každej sám za sebe nebo společně. Vim, že někteří hudebníci mají textaře a tak dál, no hate ale pro to pro mně neni hudebník. Každej si má text přizpůsobit podle sebe, pokud jde o emoce, ty v tom vyzní o 200% líp než když vám text napíše někdo, kdo ví jen o čem že vám to má psát. Většinou jsou to u nás smutnější nebo agresivnější texty týkajícího se určitého období našich životů. Často je na to v naší hudbě přesně odkázáno.

13535695_10205172160063283_346454518_n_(1)

Co posloucháte vy ? Koho ceníte a koho nemusíte?

Reton: Já poslouchám všechno, co má nějakej feeling. Od rapu až po country. Strašně mě teď začal bavit tuzemský týpek KELEVERA. Je to našláplej týpek a já doufám, že jednou něco splácnem dohromady. A nemůžu říct koho nemusím nechci bejt protivnej. 😀 Ať si to každej dělá, tak jak to cítí. Ještě jinak poslouchám to stejný jak Pein takže asi tak.

Pein: Pokud jde o CZ/SK scénu, jsou to spíš mladší jména. Renne Dang, poslouchám ho od tracku: Máma mi řikala že můžu, od tý doby, cokoliv udělal je pro mně Nr.1, jako další je mladej týpek, co si řiká Kelevera, ten jestli neovládne časem Českou scénu, tak už vážně nevim, čim kdo poslouchá. Za SK jsou to Trac, který spolupracoval i na českých věcech, ta jeho flow a lyrika nejsou normální. Když chci trochu vypnout a užít si kus pohody, pustim chlapíka se jménem Rida Radar. Koho nemusim? Jsem takovej morous v Psyko, nemusim moc nikoho :D. Kdo mě zná osobně, ví, že sem v pohodě, ale jak jde o můj názor na hudbu, jenom kritizuju všechno kolem :D.

12816937_965849383463921_14674044_n

Chtěli byste něco vzkázat Vašim fanouškům a posluchačům Vivala.cz?

Tryton: Tak já chci jenom vzkázat všem, co nás poslouchaj, i když je jich asi tak pět, že děkujeme za podporu a doufám, že vás jednou bude víc. Jinak ještě hledáme nějaký beatmakery do teamu a chceme natočit klip. A děkujeme Vivala za rozhovor! Dík a mějte se!

Pein: Jsme rádi za každýho z vás, i když nemáme takovou základnu, jako ostatní mc´s, pořád to jsou aspoň ti real fans a těch v dnešní době mít několik je hrozně skvělý a těžký. Děláme to přesně pro ně, pro ty, co se dokážou v naší hudbě najít, pro ty kterejm to pomůže, ty, kteří vědí, že už na to nejsou sami..Sme s nima! Ještě o nás bude slyšet, má to svůj čas. Když od nás uslyšíte ty agresivnější texty, nebojte se nás poznat..nekoušeme :D. Vivala děkujem za možnost říct opět pár slov navíc, posluchačům díky za to, že nám dávaj šanci, a všem přeju skvělej den!

Díky za rozhovor a pokud jste si ještě neposlechli album SOLO, můžete v naší galerii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *