Neprodleně zpět: Budeme rádi, když vás uvidíme na nějaký akci

Minule jsme se díky Albu týdne s názvem Vždyť víš na titulce Vivala.cz seznámili s pop-punkovou skupinou Neprodleně zpět z Humpolce. Frontmana skupiny Tomáše jsem proto požádala o rozhovor, aby nám o skupině Neprodleně zpět prozradil něco víc.

13087739_1131813376871128_8225392101809591821_n

Kdy vznikla skupina Neprodleně zpět a jak jste se dali dohromady. Má váš název nějaký (ne)vyřčený kontext?
No, už to budou 2 roky, co jsme začali vytvářet nějaký hluk. Kapelu jsme chtěli s Axem už hodně dlouho, ale chyběl nám ještě někdo. Ono nás teda chybělo víc, ale ten jeden byl takovej impuls k tomu, aby jsme do toho šli. Ten jeden byl kytarista Petr. Na jaře 2014 jsme se všichni sešli a řekli si, že nacvičíme nějaký písničky na narozeninovou oslavu. Proběhly 2 společný zkoušky. Hráli jsme zásadně písničky od Fixy, protože jsme na nich všichni tak trochu vyrůstali.
Z tohodle prvního vystoupení na Axově dvorku odešli 4 z 5ti lidí. Asi to tenkrát moc dobrý nebylo. 😀
A název Neprodleně zpět? Ten vznikl až za víc než půl roku. Bylo pár návrhů a všechny byly tragicky trapný.
Neprodleně zpět vznikl vlastně Axovou drzostí na obsluhu v baru. Hlubší význam v tom není.

DlNbSdBr-r_jgrib6vvsUMWZl0NFJq9m

Skupina se v polovině roku 2015 tak trochu rozpadla, ale velice brzy jste dali dohromady novou sestavu. V té jste nahráli v listopadu 2015 i své demo EP s názvem Vždyť víš. Jaké bylo nahrávání, užili jste si ho?
No, 2015 byl zajímavej rok. Začali jsme ho v nový zkušebně a zakončili nahráním dema. Během jara se dost měnilo složení. Chvíli jsme měli i basáka, pak odešel. Sehnali jsme hvězdnýho bubeníka Filipa. Asi měsíc na to odešel kytarista Petr. Na konci jara jsme našli basáka Tomáše a zůstali tak: Ax (zpěv) – Urbi (kytara) – Tomáš (basa) – Filip (bicí)
V týhle sestavě jsme vyladili 5 písniček, který jsme v listopadu nahráli u Martina Maredy.
Bylo to takový rychlonahrávání. Za den a půl hotovo. Ono to vlastně uteklo tak rychle, že jsme si to ani nestihli moc užít. Já si akorát pamatuju úlevu, když jsem asi po 5 hodinách nahrál všechny kytary.

 

Vaše první zkoušky probíhaly ve stodole, přesunuli jste se už do úctyhodnějších prostor, nebo pořád zkoušíte mezi kupkami sena?
To byly úplný začátky – první půlrok hraní. Stodola byla otočená do pole, ale stejně nás musela slyšet celá vesnice. V létě to bylo v pohodě, kromě toho, že si chodili lidi stěžovat, že tam děláme randál. Ale jak se blížil podzim a začínalo se ochlazovat, tak jsme přestávali hrát. Ono v rukavicích toho moc nezahraješ. A zmrzlejma pastelkama taky ne. 😀
Na začátku zimy jsme sehnali prostor ve věžáku jedný fabriky. Měsíc jsme tam s Axem makali a k Vánocům si dali krásnou barevnou zkušebnu s nulovou ozvěnou.

5yqvJNCZ9TtdfdxvOxyvQdg8hsTncz_p

 

Na čem aktuálně makáte a co chystáte pro naše Vivalí slechy?
Makáme na novejch písničkách – to ale děláme pořád. Nápady se hromadí a texty taky. Ještě se ale nebavíme o dalším nahrávání nebo tak. 5 písní je zaznamenanejch na demu a všechny ostatní hrajeme na živo.
Úplně aktuální novinka je, že máme nového basáka – Tondu. Takže ty písně co máme, chytnou zase trochu jinou podobu.
Máme v hlavě i jeden klip, ale ten má taky ještě dost času. Teď se soustředíme hlavně na to, aby jsme tu naší muziku dostali trochu víc mezi lidi.

13076876_1131813473537785_5972057085227151670_n

Sezóna festivalů je už pomalu v plném proudu, na kterých se s vámi potkáme?
Z festivalů se těšíme třeba na Bernard fest. Je to docela velkej fesťák v Humpolci. Velká stage – začátek léta. To bude radost.
Pak budeme hrát třeba na MimoFestu, což je benefiční akce na hradě v Ledči nad Sázavou. Spoustu dalších akcí ještě domlouváme a některý prostě klapnou až na poslední chvíli. Budeme rádi, když vás na nějaký akci uvidíme.

13083364_1131813486871117_7139179328739123365_n

Díky za rozhovor Tomáši a přeju hodně nejenom hudebních úspěchů 🙂 A pokud by někdo z vás měl chuť kluky podpořit v jejich další práci, poslechněte a stáhněte na Vivala.cz jejich první EP Vždyť víš. Kluci vás za to odmění dalšíma písničkama a skvělou pop-punkovou muzikou, kterou dělají. 😉

Kluky z Neprodleně zpět můžete sledovat také na jejich profilech: Facebooku nebo Bandzone.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *