Místa v síti: Chceme nabrat hodně zkušeností a tvořit kvalitní hudbu

Minulý týden jsme vám na titulce Vivala.cz představili jako album týdne počin mělnické rockové skupiny Místa v síti. Na albu skupina pracovala celý rok ve vlastním nahrávacím studiu. Jak se album s názvem Co s tím uděláš? povedlo, si můžete poslechnout v naší galerii alb a pokud vás o nich zajímá něco víc, přečtěte si náš rozhovor.
l3mhl2hunhwlxkh6_6bydxm2rwiv0_r3

Skupina Místa v síti vznikla už roku 2008. Od té doby jste si dali pár přestávek a od loňského roku hrajete v nové sestavě. Co bylo tím hlavním impulsem začít hrát znovu?
Nedá se říct, že bychom měli přestávky. Jen naše tvorba vznikala tak dlouho, že jsme asi 3 roky po prvním vystoupení neměli jediný koncert. Tak, jak kapela vznikla původně ke koncertu v rámci školní akademie, neměla žádné vlastní písničky. Tehdy jsme fungovali ve složení Martin, Ondra, Filip a Anička.
To byla jednorázová záležitost, ale protože jsme měli tu možnost spolu začít hrát, udrželi jsme tuhle partu i nadále.
Pro naši další existenci bylo hlavním cílem hrát pouze vlastní tvorbu.
Začínali jsme od nuly, tedy žádný připravený materiál pro založení kapely. Hodně jsme tedy experimentovali a hledali originální směr, kterým se vydáme.

V té době ještě s Aničkou, která hrála na klávesy a zpívala. Bohužel se nepodařilo najít společný směr, a tak jsme museli klávesy vyměnit za 2. kytaru a přidali sampler. O pár let později jsme opět sáhli po dívčím hlasu – přibrali jsme Mariku.

13895372_822558934546707_2748102845447071002_n

V posledním roce jste makali hlavně na přestavbě zkušebny na nahrávací studio a tvorbě vaší první desky Co s tím uděláš?, jak se vám na albu pracovalo?
Vzhledem k tomu, že stále získáváme nové zkušenosti, co se týče práce ve studiu, byla práce na prvním albu dost těžká a zdlouhavá. Na druhou stranu jsme měli díky tomu méně stresu, protože jsme mohli práce plánovat dle našich potřeb a získávat zkušenosti pomaleji a lépe je vstřebávat.
Určitě bych znovu volil stejný způsob s ohledem na výsledný produkt.

ibwelghxdpdypl6t3yybozhxexlbqlnm

Máte za sebou velice úspěšný křest desky, co bude následovat dál? Můžeme se těšit na koncertní šňůru anebo už pracujete na nových písních?
V současné chvíli se věnujeme nové tvorbě, protože původní písničky nejsou psané na naši zpěvačku. Raději se cítí v nových věcech jako třeba v písni Šedivá mlha kterou na CD můžete slyšet. Její spokojenost je pro nás důležitá, protože bez “frontmanky” naše koncerty nebyly tak živé.
V původním obsazení jsem zpíval za bicí soupravou sám a občas kytarista Beery. Některé kapely to zvládají také, ale mají dnes to plus, že jejich tvorba již zasáhla větší publikum a jejich popularita a známost jejich kvalitní tvorby jim poskytuje určitou výhodu. Každopádně mají know-how, to se musí nechat. 🙂
Uvažovali jsme dokonce o promítání a vizualizacích. Nepodařilo se nám ale zatím najít spřízněnou duši, která by to s námi táhla.

Je to dlouhá cesta. V současné chvíli například máme vlastní světelný park, který funguje dobře v klubech a na malých pódiích. Ten pracuje dynamicky na základě naší tvorby. Nemáme tedy vlastního osvětlovače (což je škoda), takže se nejen o to stará můj sampler. To si myslím, že je v současné době taková naše specialitka.

9jpto9au1-j-zh0md47gm5bdq-ad5wtf

Máte jako kapela stanovený nějaký cíl? Kde byste se rádi viděli tak za 5 let?
Pro mě osobně je důležité nabrat hodně zkušeností na pódiu, vytvořit kvalitní hudbu prezentovatelnou stejně kvalitně jak na albu, tak živě. Společně chceme navštívit co nejvíce míst a šířit naši hudbu k co nejvíce fanouškům. V rámci toho vytvořit tým lidí, se kterým budeme moci akce technicky zajisit dle našich představ, a nabídnout tak našim fanouškům a divákům něco nového a zajímavého.

Chtěli byste něco vzkázat svým fanouškům?
Doufáme, že se Vám naše hudba líbí. Těšíme se na Vás na budoucích koncertech, protože se bude na co těšit.
Dále, pokud by se mezi vámi objevil někdo nadšený pro naši věc se svou tvorbou již třeba ve zmínených vizualizacích, budeme rádi když se nám ozvete.

yjfzpndm2gmg0bxz2ivwdpzk1-3cfcz8

Pokud tedy máte chuť s Místy v síti podniknout něco společně, určitě se ozvěte, kontakty najdete na jejich webu, případně napište nám a my všechny zprávy rádi předáme 🙂 Těšíme se na další hudební počiny této rockové party z Mělníka a přejeme do další tvorby mnoho inspirace a nezbytné energie! A do té doby si všichni můžeme vychutnávat jejich zatím poslední album Co s tím uděláš?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *