MC Kingston: Nechci život promarnit zbytečně

Minulý týden se Vivalí titulka vlnila v rytmu RAPu projektu MC Kingston, který vydal své debutové album s názvem První Mixtape 2012 v červenci 2013. Kromě rapu je ale MC Kingston aktivní i v jiných žánrech a uměleckých oblastech. Aktuálně připravuje druhé album a v rozhovoru mi prozradil nejenom to, jak se dostal k hraní na pouliční piana.

13384919_883975225062109_1171688372_n

Představ nám projekt MC Kingston, kdo se za ním skrývá a co je jeho cílem?
MC Kingston je můj pseudonym, civilním jménem jsem Martin Hájek a je mi 24. Zkratka MC (EmSí) znamená ,,Master of Ceremony“ – což pro mě znamená v přeneseném významu “muzikant” nebo “hudebník”.
Pod tímto pseudonymem se prezentuji jako autor a přezdívka pochází z doby, kdy jsem začínal nahrávat své první písničky. Když jsem začínal rýmovat, ponořil jsem se do hlubin internetu a spoustu času věnoval studiu teorie rýmu a četbě. Bylo pro mě skutečně důležité rozšířit si slovní zásobu, ale také naučit se stavět příběh a umět duchaplně rýmovat.
Ve všem co dělám se řídím svým mottem a to je i cílem mé hudby: ,,Jaký si ten život uděláš, takový ti zůstane napořád. Abys žil tak, jak o tom sníš, musíš hodně pracovat na sobě, a na svých dovednostech, který máš jako dar od Boha, tak tu šanci nepromarni zbytečně!“
Vztah k hudbě a hudební sluch jsem zdělil po svém dědovi, který bohužel zemřel, když jsem byl ještě malý. Můj děda byl výborný muzikant, a měl jsem ho velice rád. Kdysi míval svoji skupinu, se kterou hráli třeba Maďarské čardáše. V té době byl mým velkým vzorem a já jsem chtěl být jako on.

_BxnwxIX
Ty osobně se věnuješ kromě rapu i dalším aktivitám, které to jsou?
Dá se říct, že jsem tak trochu multioborový 🙂 Kromě rapu je mojí vášní hra na všechno, co má klávesy – piana, klavíry atd. Podle mě jsou klávesové nástroje naprosto dokonalé. Když hraje na klavír úžasný klavírista, pak je to dokonalý relax. Můžete se zaposlouchat do těch zvučných tónů, vypnout a nechat se unášet na vlnách hudby.
Na klavír se učím hrát úplně sám, sem tam se pokouším skládat i vlastní skladby. No neříkám o sobě, že jsem nějaký virtuóz, to zase ne, ale mé hraní má vysoký progres, třeba díky projektu: Piana na Ulici, kde mě můžou návštěvníci v centru Prahy vidět hrát na místech s přistaveným pianem.
A důležité je, že mě to baví, a jsem rád i za to, že to baví ostatní.
Kromě hudby si sem tam zahraju např. v reklamě nebo seriálu, takže se rozhodně nebráním i jiným než jen hudebním oblastem.

13384941_883975898395375_1078367925_n
Tvé debutové album První Mixtape 2012 jsi vydal už před pár lety, na čem aktuálně pracuješ?
Momentálně jsem především pracoval na druhém albu, které dostalo jméno: Mixtape Sen a skládá se z patnácti skladeb. O hudební produkci se postarají mí známí a přátelé beatmakeři.
Kdysi jsem měl v šuplíku spousty starších textů, ze kterých bych asi mohl složit celé další album, ale bohužel byly jen na papíře a někde se ztratily.
Kromě hudební produkce a hraní na klavír se věnuji také natáčení seriálů, reklam nebo pořadů pro TV. Jsou to krásné příležitosti a myslím, že mě obecně na mé cestě posunuly opět o kousek dál.

13414031_883973531728945_234897324_n
Tvá hudební tvorba i další aktivity tě zatím neživí, chtěl by ses některé z nich věnovat profesionálně?
Určitě ano, mě ta hudba naplňuje pozitivní energií, a hudba je můj život, ale rád bych se dál věnoval i herectví. Dříve to pro mě byl jen velký sen a dnes se mi pomalu plní.

13414070_883983055061326_190068812_n

Díky za rozhovor, těším se na nové album a přeji mnoho nejen hudebních úspěchů a splnění tvých snů.

Pokud jste si ještě neposlechli album MC Kingston Pvní Mixtape 2012, zavítejte do naší galerie alb.

3 thoughts on “MC Kingston: Nechci život promarnit zbytečně”

Leave a Reply

Your email address will not be published.