MC Kingston: Nechci život promarnit zbytečně

Minulý týden se Vivalí titulka vlnila v rytmu RAPu projektu MC Kingston, který vydal své debutové album s názvem První Mixtape 2012 v červenci 2013. Kromě rapu je ale MC Kingston aktivní i v jiných žánrech a uměleckých oblastech. Aktuálně připravuje druhé album a v rozhovoru mi prozradil nejenom to, jak se dostal k hraní na pouliční piana.

13384919_883975225062109_1171688372_n

Představ nám projekt MC Kingston, kdo se za ním skrývá a co je jeho cílem?
MC Kingston je můj pseudonym, civilním jménem jsem Martin Hájek a je mi 24. Zkratka MC (EmSí) znamená ,,Master of Ceremony“ – což pro mě znamená v přeneseném významu “muzikant” nebo “hudebník”.
Pod tímto pseudonymem se prezentuji jako autor a přezdívka pochází z doby, kdy jsem začínal nahrávat své první písničky. Když jsem začínal rýmovat, ponořil jsem se do hlubin internetu a spoustu času věnoval studiu teorie rýmu a četbě. Bylo pro mě skutečně důležité rozšířit si slovní zásobu, ale také naučit se stavět příběh a umět duchaplně rýmovat.
Ve všem co dělám se řídím svým mottem a to je i cílem mé hudby: ,,Jaký si ten život uděláš, takový ti zůstane napořád. Abys žil tak, jak o tom sníš, musíš hodně pracovat na sobě, a na svých dovednostech, který máš jako dar od Boha, tak tu šanci nepromarni zbytečně!“
Vztah k hudbě a hudební sluch jsem zdělil po svém dědovi, který bohužel zemřel, když jsem byl ještě malý. Můj děda byl výborný muzikant, a měl jsem ho velice rád. Kdysi míval svoji skupinu, se kterou hráli třeba Maďarské čardáše. V té době byl mým velkým vzorem a já jsem chtěl být jako on.

_BxnwxIX
Ty osobně se věnuješ kromě rapu i dalším aktivitám, které to jsou?
Dá se říct, že jsem tak trochu multioborový 🙂 Kromě rapu je mojí vášní hra na všechno, co má klávesy – piana, klavíry atd. Podle mě jsou klávesové nástroje naprosto dokonalé. Když hraje na klavír úžasný klavírista, pak je to dokonalý relax. Můžete se zaposlouchat do těch zvučných tónů, vypnout a nechat se unášet na vlnách hudby.
Na klavír se učím hrát úplně sám, sem tam se pokouším skládat i vlastní skladby. No neříkám o sobě, že jsem nějaký virtuóz, to zase ne, ale mé hraní má vysoký progres, třeba díky projektu: Piana na Ulici, kde mě můžou návštěvníci v centru Prahy vidět hrát na místech s přistaveným pianem.
A důležité je, že mě to baví, a jsem rád i za to, že to baví ostatní.
Kromě hudby si sem tam zahraju např. v reklamě nebo seriálu, takže se rozhodně nebráním i jiným než jen hudebním oblastem.

13384941_883975898395375_1078367925_n
Tvé debutové album První Mixtape 2012 jsi vydal už před pár lety, na čem aktuálně pracuješ?
Momentálně jsem především pracoval na druhém albu, které dostalo jméno: Mixtape Sen a skládá se z patnácti skladeb. O hudební produkci se postarají mí známí a přátelé beatmakeři.
Kdysi jsem měl v šuplíku spousty starších textů, ze kterých bych asi mohl složit celé další album, ale bohužel byly jen na papíře a někde se ztratily.
Kromě hudební produkce a hraní na klavír se věnuji také natáčení seriálů, reklam nebo pořadů pro TV. Jsou to krásné příležitosti a myslím, že mě obecně na mé cestě posunuly opět o kousek dál.

13414031_883973531728945_234897324_n
Tvá hudební tvorba i další aktivity tě zatím neživí, chtěl by ses některé z nich věnovat profesionálně?
Určitě ano, mě ta hudba naplňuje pozitivní energií, a hudba je můj život, ale rád bych se dál věnoval i herectví. Dříve to pro mě byl jen velký sen a dnes se mi pomalu plní.

13414070_883983055061326_190068812_n

Díky za rozhovor, těším se na nové album a přeji mnoho nejen hudebních úspěchů a splnění tvých snů.

Pokud jste si ještě neposlechli album MC Kingston Pvní Mixtape 2012, zavítejte do naší galerie alb.

5 thoughts on “MC Kingston: Nechci život promarnit zbytečně”

   1. Zdravím tě,
    Reaguji na tvou reakci na článek o mém interview. Tak tedy za těch pár let se hodně změnilo kvůli ekonomické krizi, což mi trochu přerazilo plány, ale za tu dobu jsem stihl napsat další kvalitní věci, takže nemusíš se bát, že by jsi o něco přišel. Chystám comeback a makám na druhé desce Mixtape Sen s 20ti stop, akorát teď mám hodně práce se spolupracovníky a mými partnery ohledně beatmakerů, u kterých si platím full unlimited licence k užití. Není to jednoduchá záležitost, ale překvapim i svými covery, které připravuji na další rok, pokavaď přežijeme tuto aktuální dobu 2022. Hlavně zdraví a pevné nervy a srdce k hudbě.
    Nezapomeň sledovat můj nový instagram: mc_kingston_official
    Dozvíš se co je v centru nového dění.

    S pozdravem: Kingston / ©Heretic Label 2022

 1. Zdravím vás
  Po x té době chystám pro vás posluchače a čtenáře žhavé novinky zejména music entertainment.
  V prvé řadě bych se chtěl všem omluvit za neaktivitu, ale přišli mi nepříjemné situace a to úmrtí v rodině, těžce jsem to nesl, ale pro svého neboštíka chystám natáčet oficialní klip s trackem Message to Heaven (Zpráva do nebe) věnováno pro svého otce. Jako vděk za to co pro mě udělal, že díky němu jsem začal hudbu. Takže aktivitu vám prozrazuji, že za ty roky podařilo se mi dostavit kompletně nahrávací studio a label “Heretic Label” #hrtclbl je v plném proudu. A aby toho nebylo málo spustil se mi nový instagramový profil, kde mam aktivitu každý den, takže post, pridavam daily. Budu rád když se mezi vámi najde někdo, mě podpoří v tvorbě. Na které přes 10 let již dřu.
  Zde najdete link: https://www.instagram.com/kingst0n_music budu se těšit na vaší návštěvu
  Se srdečným pozdravem “Martin Hájek / Kingst0n / CZ Praha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *