LORD: Záleží nám na kvalitě

Minulý týden jsme vám na titulce Vivala.cz představili novinkové album skupiny LORD Čekání na jaro. Jedná se o čvrté řadové album kapely a druhé, které představili na našem serveru. Pokud vás tento poctivý big beat nadchl tak, jako nás, přečtěte si krátký rozhovor s frontmanem skupiny Petrem Říhou.

Kdy vznikla skupina LORD a jak jste se dali dohromady? Má váš název nějaký (ne)vyřčený kontext?

Lord vznikl na jaře 1988, na našem webu jsou poměrně obsáhlé informace. Nevyřčený název: Laxně Ortodoxní Roclová Dimenze.

Ve své diskografii máte celkem 4 alba, první vydala skupina LORD v roce 1992 a další 3 až po pauze v roce 2013, 2014 a zatím poslední – Čekání na jaro v listopadu 2016. Jak se od sebe ta nahrávání lišila, cítíte se po pár albech na kontě víc připravení?

Pravdou je, že když kapela přišla nahrávat po letité pauze, byla ve studiu poněkud nesvá. 🙂 Velkou prověrkou bylo album 1000 Poschodí (2014). Při natáčení Čekání na jaro (prosinec 2016) se kapela nemusela tolik soustředit na herní projev, ale plně se věnovala kvalitativnímu standardu materiálu, což se vzhledem k doposud vyšlým kritikám vyplatilo. Recenze časopisu Spark 12/2016 přinesla výtečné ocenění.

Jak jste prožili loňskou koncertní sezónu a jak se připravujete na tu nadcházející? Máte vytipované festivaly nebo akce, kde byste se rádi objevili? 

Loňská sezona byla ve znamení přípravy nového materiálu pro Čekání na jaro a samotného nahrávání. Letošní sezona by měla být ve znamení četnějšího hraní a prezentace nového CD. Festivaly pro letošní sezonu jsou rozdělené. Tak budeme vyčkávat, co nový materiál udělá s pořadateli a jaký bude o kapelu zájem.


Na čem aktuálně makáte a co chystáte pro své fanoušky dál? Chtěli byste jim něco vzkázat nebo popřát do nového roku?

Momentálně pilujeme koncertní program s tím, že zbrusu nový bude představen na prvním vystoupení letošního roku 24.2.2017 v klubu Košile v Klatovech, kde zahrajeme společně s kapelou Merlin. Fanouškům přejeme hlavně pevné zdraví a spoustu dobré muziky a taky bych je je rád pozval na náš Bandzone profil, kde mohou také ochutnat novou desku a zároveň vyjádřit své pocity nebo napsat, co jim materiál dal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *