Loafer G: Hlavní je láska k hudbě a radost z ní

Minulý týden jsme Vám jako album týdne představili muzikanta, který si říká Loafer G. Jeho album, které vyšlo po dlouhých 8 letech, nese název Something With Something a obsahuje 11 songů v různých stylech: trace, electro, drum’n’bass, house, pop a další. Album přesto působí celistvým a svěžím dojmem. Za pseudonymem Loafer G se skrývá Jirka Pobuda, kterého jsem požádala o krátký rozhovor.

okyHoh94fRTGphK0Is67tuK1l4JVQPGB

Jirko, začátky tvé hudební kariéry se datují do roku 2001, kdy jsi pod pseudonymem Fathead nahrál album Instrumental Voices. Co všechno se za těch 15 let změnilo?

Za těch 15 let jsem trochu zešedivěl 🙂
Začátky byly jako asi u každého, kdo skládá. Hlavní je láska k hudbě a radost z ní. Album Instrumental Voices byla opravdová rychlovka a kvalita byla upřímně hrozná 🙂
Postupem času jsem se snažil svou hudbu obohatit i o vokály. Což nedopadlo nejlépe hlavně kvůli neznalosti práce se zvukem a hlasem a špatnému vybavení.
Takže pak přišlo šetření na nákup pořádného vybavení a vzdělávání se.
Hodně si vážím za ta léta podpory, nekompromisní a upřímné kritiky kamaráda Zdendy.

idio_leadrboard_745x100_v2

Tvé poslední album s názvem Something With Something jsi vydal začátkem srpna. Co tě vedlo k jeho vzniku?

To je jednoduché. Moc mě baví skládat, takže v každé volné chvíli jsem skládal. Múzou mi možná bylo prostředí. Odstěhoval jsem se z Prahy na venkov a tady ten čas plyne jinak a nálada je tu také úplně jiná. Album jsem tvořil dlouhých 8 let. Co jsem věděl od začátku, že další album nebude v jednom hudebním stylu, protože pak má člověk naprostou volnost a není něčím limitován. Bylo mi úplně jedno, jestli album bude za rok nebo za deset let, hlavně aby bylo kvalitní a to snad v rámci možností je.

Kromě vlastní tvorby se zabýváš hlavně produkcí a spolupracuješ s muzikantem Martinem Foxem. Co tě na této práci baví?

Martin je můj dlouholetý kamarád, a když jsem začal tvořit tak nás napadlo spojit elektronickou a akustickou hudbu, tak jsme to zkusili a ono to šlo 🙂
Bohužel času je stále méně a méně takže společná tvorba je běh na hodně dlouhou trať. Nejvíc nás oba baví hledat nové zvuky a zakomponovat akustickou kytaru do elektronického tracku nebo naopak do akustické kytary zakomponovat elektronickou hudbu.

something-with-something

Na čem aktuálně pracuješ a na co se můžeme v brzké době těšit?

Nedávno jsem s bratrem Lukášem natočil video k tracku Carefree horse a snad v budoucnu natočíme něco dalšího – nějaké nápady bych už měl.
Určitě bych chtěl vystoupit i živě, ale je to dost finančně náročné. Takže nejdřív musím našetřit a pořídit vybavení.
Až to bude tak se to jistě objeví na mých webových stránkách a Facebooku.
Už mám i nějaké nápady na nové skladby, takže budu skládat a možná za dalších pár let bude další album a věřím, že bude zase o trochu lepší.

Chtěl bys něco vzkázat svým fanouškům?

Že mě moc těší jejich zájem o mou hudbu a doufám, že jim přináší radost. A že jim moc děkuju za podporu.

Jirko, díky za rozhovor a za dalších 8 let se budeme těšit na Vivale na nové album 🙂 a kdyby se zadařilo dřív, určitě se zlobit nebudeme. Do té doby je tu však album Something With Something a další hudební dění kolem Loafer G můžete sledovat na jeho webovkách, Facebooku nebo Bandzone profilu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *