Leisure: Vyformovali sme si vlastný osobitý štýl

Minulý týden jsme se na titulce Vivala.cz kochali albem týdne bratislavské skupiny Leisure, která na Apríla vydala hned čtyři singly – Túžba / Polnočná omša a Lucky You Can Pay My Bills / Soulmates. O rozhovor jsem požádala zpěvačku Kristinu, která je zároveň mluvčí kapely. Prozradila mi nejen to, na čem skupina právě usilovně maká, ale také, jak se společně dali dohromady a jak jim to ladí.

12633514_500220373491800_2725354589513853579_o

 

Skupina Leisure vznikla zhruba v prosinci roku 2014. Tuším, že Kristina s Tomem se znali už dříve, ale jak to bylo s ostatními členy kapely?

Áno, s Tomom sme už niekoľko rokov vo vzťahu. Terajšie zloženie
kapely sa vykryštalizovalo až v tomto roku. Všetci chalani sú Tomovi
kamaráti, s ktorými kedysi hral aj v iných kapelách. Najnovší člen je
náš basák Mišo, ktorého „dotiahol“ Tomov dlhoročný kamarát Mário, náš bubeník. S gitaristom Igorom sme sa zoznámili na našej svadbe, kde nám so svojím revival bandom Metallicy – Intrepid, hral. V tomto zložení hráme od októbra 2015.

tXIWKER_zhNmcReb3Gr9-0cyONjWcc3K

Máte za sebou vydání prvního EP – Quiet Out Loud (1.8.2015) a letos na Apríla jste pustili ven 4 nové singly. Na čem aktuálně pracujete?

Už počas posledného nahrávania sme rozpracovali dalšie pecky v
slovenčine, na ktorých ďalej makáme a ešte v tomto roku ich máme v pláne nahrať. Samozrejme pripravujeme aj nakrúcanie videoklipov k posledným singlom Túžba a Polnočná omša.

ycupUzG_E20JHB0ssmfz0jUWmiyIwOp0

Vaše originální tvorba je v československém rybníčku něčím neobvyklým a naprosto novým i proto, že velice citlivě kombinujete zdánlivě nezkombinovatelné – tedy inspiraci Lanou Del Rey, kterou miluje Kristina a metalem, který vyznávají kluci. Stalo se už někdy, že jste se na nějaké aranži nedohodli?

Keď sme dali bandu dokopy, boli sme ovplyvnení našimi obľúbenými
kapelami, ale teraz sme si vyformovali vlastný osobitý štýl, ktorý by
som zaradila do rocku. V tom, čo chceme robiť sa zhodujeme.

7TGcW3hZ-bwVxrc0_P0QTf89pwEqv6YR

Název jste si dali podle anglického slova Leisure, tedy volný čas, který hudbou rádi trávíte. Jaký je pro vás ten přerod z hudby jako koníčku do podoby profesionální, kdy už hudbou netrávíte jen volný čas, ale i ten pracovní?

Hudba nás baví, takže by som čas, ktorý jej venujeme stále nazývala
voľným.

GEk2a03q5sSPRgPJs0W-ics21AYswNcc

Na Slovensku jste odehráli několik úspěšných koncertů, chystáte se také do České republiky? Jaké jsou vaše koncertní plány do nejbližší budoucnosti?

Momentálne pracujeme na tvorbe pesničiek, ako som už spomínala,
musíme nahrať videoklipy a máme v pláne aj nahrávanie CD. Koncerty plánujeme, doma aj v zahraničí, ale až v druhej polovici tohto roka. Aktuálne info nájdeš vždy na našom webe www.leisure.rocks
12493422_498700690310435_3400130378199621130_o

Já Kristině děkuji za rozhovor a rozhodně se těším jak na videoklipy, tak na další hudební počiny téhle bratislavské party. Pokud jste na tom stejně a máte chuť je navíc i podpořit, můžete to udělat velice snadno třeba stažením jejich alb z naší galerie.

Skupinu Leisure můžete sledovat nejenom na webu skupiny, ale také na těchto profilech:

Bandzone
Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *