Kervežekson: Všichni jsme si šli za svým zvukem

Minulý týden jsme Vám na titulce Vivaly představili desku Robocop crossoverové skupiny Kervežekson. Pokud vás deska zaujala tak, jako nás, přečtěte si rozhovor, ve kterém se o téhle bandě z Prostějova dozvíte víc.

hypxtmmxscb33gwilbmwdhudnqmnbaia

Kdy vznikla skupina Kervežekson a jak jste se dali dohromady? Má váš název nějaký (ne)vyřčený kontext, kromě toho, že se na poprvé prakticky nedá vyslovit? 😉

Skupina vznikala postupně. Z předchozího rozpadlého projektu zůstal basák Hřebík a bicmen Čert, v krátkém sledu přivedl Čert kytaráka Martina a rozjel se velmi vydařený jam. To vedlo ke vzniku zatím bezejmenného tělesa a nastalo pátrání po zpěvákovi. Ve zkušebně se celkem protočili čtyři “zpěváci”. Výběr nebyl až tak složitý, protože ho přežil resp. nejdéle vydržel náš dlouholetý kamarád Frenk. To vše se udávalo na přelomu roku 2013/2014.

Název kapely jsme urputně vymýšleli a přitom ho měli pořád na očích. Naše velmi často používaná hláška “kurvaže” prošla při písemných komunikacích po sms a sociálních sítích nechtěnými změnami a zrodil se Kervežekson, což ve výsledku znamená již zmíněné “kurvaže”.

2qr5tpcqhqto9rdkcm5wwmoftmlgtrsdČerpáte z mnoha hudebních stylů a je docela těžké vás zařadit do jedné žánrové škatulky – možná proto jste si vytvořili vlastní styl, kterému říkáte “žekson”. Kdo se u vás v kapele stará o finální podobu songů? Podílíte se na skládání všichni, nebo nad tím vším drží některý z vás ochrannou taktovku?

Drtivou většinu romantických kerveválů má na svědomí strunná sekce. Co se týče textování, tak je to stejné, za přispění zpěváka Frenka, který některé texty zvládl sepsat i sám.

První desku Ty picho jste vydali v prosinci 2014, nové album Robocop spatřilo poprvé světlo světa v březnu tohoto roku. Jak se od sebe ta dvě nahrávání lišila? Bylo pro vás výhodou, že jsme už tušili, do čeho zhruba jdete?

První demo deska Ty Picho… byla pro polovinu kapely očistec, ale podpořila ji druhá polovina, která již nějakou tu desku měla na kontě, narozdíl od Robocopa, kde si už všichni šli za svým zvukem a představami. Album Robocop bylo účelně nahráno jako první plnohodnotná deska, což podpořil i náš mistr Zvuka Peťa (ZikiRecords), který se výrazně podepsal na Žekson zvuku.

vpb_4yva1c4fcaqusppkt57busm2x-p

Na čem aktuálně makáte a co chystáte pro naše Vivalí slechy?

Momentálně tvoříme další Kervealbum, kde už se blížíme do finále. Vaše Vivalí slechy se můžou těšit na změnu v podobě tvrdších a rychlejších riffů ochucenými nezbytnými Kervepasážemi. Těšit se můžete i na hraný videoklip, který chystáme na některou ze skladeb z připravovaného alba.

fpqz6cn5mkhe5g6utjccojoeutjec0z_

Sezóna festivalů sice pomalu skončila, stihneme si vás ještě letos někde poslechnout živě?

Kerveže :). Nejbližší koncert zavrzáme 24.9. na benefiční akci “Dobré duše”, která se koná v Kojetíně na nádvoří VIC. Další potvrzený koncert je 18.11. v Brně v klubu M13 na narozeninové párty, která je přístupná i veřejnosti. Další plánované akce můžete průběžně sledovat na našem webuBandzone nebo Facebook profilu, abyste nepřišli ani o kousek informací ze Žekson světa.

Díky za rozhovor a na Vivale se už těšíme jak na nové album, tak videoklip. A do té doby jsou pro vás připraveni Kervežekson a jejich Robocop v naší galerii alb.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *