IVM: Další tvorba bude plná energie, vášně a vyšších cílů

Minulý týden jsme vám na titulce Vivala.cz představili velkolepý big band s názvem IVM – tedy In Vino Musica a její album Tichý proud. Pokud vás zajímá něco víc o vinaření tohoto seskupení z Podivína, přečtěte si náš rozhovor.wawveen671ys0koxo53gpwpveim2abqk

IVM je u nás na Vivale tak trochu raritní v tom, že vás je celých 9 kusů členů. Jak moc náročné je takový big band uřídit?

Jak to tak v životě bývá, tak otec a matka jsou vždy jen dva a když se k nim připojí jako třetí právoplatný člen – potomek, tak je vše na dobré cestě. Ostatní členové téhle hudební rodiny jsou svým způsobem doplňujícím fragmentem, aby byla rodina vždy ve správný moment po hromadě. To znaméná, že si nelze představit, jak by fungovalo 9 autorů z takového ansámblu a proto udržujeme standardní pravidlo 3 architektů a 6 podavačů cihel.

ohbw8ulnwcpyxu986wxepydxzhdnwqu_

Kdy vlastně vznikla skupina IVM a jak jste se dali dohromady?

Protože náš frontman Radim Pacal, jakožto milovník vína, hledal zdroj své inspirace, bylo na snadě dát se dohromady se svým kolegou Svaťou Hřebačkou z ochotnického souboru Podivíni z Podivína (vlastní rodinné vinařství…a hraje slušivě na kytaru), aby přísun nápadů nikdy neustal. Při degustaci vzorku Merlot 2007 je přepadla neutuchající myšlenka založit kapelu. Po krátkém fungování s oslovenými muzikanty bylo jasné, že do hry vstoupil další silný hráč, autor a syn hudby, poeta klávesových baterií Martin Kučera a kruh tří architektů se tím uzavřel.

ytxrpgbtzlzitjh__weikaxxmccycz0e

Všichni z kapely zároveň hrajete i v jiných tělesech – jak často se podaří sejít se na zkoušky a kolik času zbývá na novou tvorbu?

Protože každý podavač cihel a architekt má i jiné stavby, je nutno si práci nositi domů a projektovat po večerech. Dále bych to raději nerozebíral…

Máte za sebou vydání prvního alba Tichý proud, letos i několik větších koncertů a vydání videoklipu k písní “Neprobírám”. Na čem aktuálně pracujete a na co se můžeme těšit?

Jelikož se blíží podzim plný sběru kvalitních plodů vinné révy, již dnes je jisté, že naše následující tvorba bude plná energie, vášně a vyšších cílů, které by měly vyjít k potěšení všech tuhle zimu. Zrovna teď pro Vás v dubovém sudu zrají tóny Jižní Moravy.

vmxqf94rp9b7ih3zolqc_umm1n3vs-cn

Uslyšíme vás během nejbližších měsíců někde naživo?

Momentálně jsme plni práce se sběrem hroznů a výrobou moku z nich vzešlého, tudíž tvorba a hraní se tím odkládá na dobu, kdy v první sklenici vína smočíme své rty. Tvorbu po loňských sběrech vína a tím i představu o tom, jaké byly roky doposud, si můžete udělat prostřednictvím CD zde na Vivale, našich stránkách, Facebooku, Bandzone a návštěvou na našich nejbližších koncertech.

2 thoughts on “IVM: Další tvorba bude plná energie, vášně a vyšších cílů”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *