Goofy Cow: Na podzim plánujeme menší Moravskou tour

Minulý týden jsme vám na titulce www.vivala.cz představili novinku Enjoy The Music skupiny Goofy Cow. Pokud vás deska dostala tak, jako nás, mrkněte na rozhovor s touhle partou z Olomouce, ve kterém se o nich dozvíte víc.

Kdy vznikla skupina Goofy Cow a jak jste se dali dohromady? Má Váš název nějaký (ne)vyřčený kontext?

Kapela vznikla někdy začátkem roku 2015, kdy se Kjůbs a Ljůk odtrhli od místní formace Road from city. Já se k nim pak připojil de facto někdy v březnu/dubnu. Co se týče názvu, tak popravdě úplně zvláštní význam nemá. Chtěli jsme jednoduché a lehce zapamatovatelné jméno. Splácali jsme asi 30 přídavných a podstatných jmen a vylezlo z toho “Goofy Cow”, ale čím víc pod tímto to jménem vystupujeme, tak se ho snažíme naplňovat a chceme, aby to bylo tak nějak celý praštěný – od hudby, přes proma a merch až po živáky.

V současné sestavě fungujete od začátku, tedy zhruba od půlky roku 2015 a letos jste vydali své první EP Enjoy The Music. Co bylo tím hlavním impulsem ke vzniku alba?
Asi ta touha po sobě něco zanechat. Něco co si lidi mohou vždycky pustit, ať už ve fyzické nebo elektronické formě a třeba jim to vezme náladu nebo jen zkrátí čas. Aby pak na živáku si mohli třeba i kus s námi odzpívat a víc se zapojit díky tomu, že ty songy znají ze svých přehrávačů. A když se to celý povede, tak my si pak můžeme říct, že to celý stálo za to a není to na hovno.
Na čem aktuálně makáte a co chystáte pro naše Vivalí slechy dál?
Aktuálně drtíme “nový” playlist na letní a potažmo pak začátek klubové sezóny. Snažíme se celou tu hudbu posunout zase o úroveň dál pomocí samplů a electro prvků. Na podzim se pak chystáme nahrát jeden singl a pokud okolnosti dají, tak i první videoklip.
Sezóna festivalů pomalu začíná, máte už jasno v tom, kde si Vás letos budeme moci poslechnout naživo?
Vesměs je aktuálně vše v jednání. Z potvrzených termínů budeme k vidění na Štěpánovských hodech Sv. Vavřince, kam se sjíždí tisíce lidí z Olomoucka nebo pak třeba v rámci Skutečné ligy v Praze. Na podzim pak plánujeme menší Moravskou tour. Všechny termíny a podrobnosti budeme postupně zveřejňovat na našem Facebooku a ostatních sítích.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *