GOLF: Začalo to na půdě na vypůjčené nástroje

Minulý týden jste měli možnost z titulky Vivala.cz objevit a osvobodit album s názvem Kup si brejle Jičínské skupiny GOLF. Tento týden jsme si pro vás připravili rozhovor, ve kterém se dozvíte nejen to, jak skupina začínala a co ji formovalo, ale také, na čem aktuálně pracují a na co se můžeme v příštích měsících těšit.

Skupina GOLF je asi jednou z nejdéle existujících, kterou na Vivala.cz máme. Kdy jste se dali dohromady a vzpomenete si, jak to vlastně celé začalo?

Naše kapela byla založena v roce 1982. Tehdy jí založili dva kamarádi Libor a Rosťa, kteří mimochodem v kapele hrají i dnes. V té době byl naším vzorem Olympic. První naše zkušebna byla na půdě v domě v kterém jsem bydlel, hráli jsme na vypůjčené nástroje a Rosťa náš sólový kytarista si tehdy dokonce vyrobil sám kytaru, která dodnes hraje a naši fanoušci ji mohli vidět i slyšet na našich současných koncertech.
Momentální složení kapely je : Libor Bukovinský – kytara,zpěv, Rostislav Podmanický – kytara, Karel Valnoha – baskytara, zpěv, Martin Kastl – klávesy, zpěv, Miloš Bukovinský – bicí a Tomáš Kozel – klávesy, saxofon.

EWaVUQvnuuwqz3otXX5pqJgKux6XBezn

Své album Kup si brejle jste vydali teprve před pár týdny, jedná se o první album, které skupina oficiálně vydala?

GOLF vznikl v roce 1982 a po deseti letech se rozpadl a znovu se sešel a začal zkoušet až v roce 2014 tedy po více než dvaceti letech.  „Kup si brejle“vydané letos v dubnu  je naše první CD  které je nahrané v soukromém nahrávacím studiu. Všechny předchozí kazety či záznamy jsou bohužel nekvalitní nebo se do dnešní doby nedochovaly.

iaLZN_e8_PVBsHfrcT_SG7XT00APvbtF

Na Vaší tvorbě mě baví nejen melodie, které se dobře poslouchají, ale i docela chytlavé texty. Třeba hned úvodní písničku Pavlačový drbny si u nás doma po pár zahráních popěvoval každý. Kdo se u vás stará o hudbu, texty a finální podobu skladeb?

Naše tvorba vychází z dílny především dvou osob v kapele. Velkou část skladeb včetně textů složil Karel Valnoha hráč na basovou kytaru a Libor Bukovinský  sólový kytarista. Písničky většinou vyjadřují životní poznatky či zkušenosti skladatelů. Konečná podoba pak vzniká většinou na zkouškách, kdy celá kapela tvoří konečnou podobou včetně aranží.

hQ9t3XcgqfHV_9HIAg6lJ_eBqiAhSWQt

Máte za sebou natočení několika videoklipů, vydání alba i GOLF Tour 2016. Co máte v plánu dál a na čem aktuálně pracujete?

Momentálně plánujeme další natočení videoklipu a právě nyní připravujeme scénář. Při natáční nového klipu budeme opět spolupracovat s firmou Videostudio PP Jičín. A dále v tomto roce chceme vydat další CD s názvem „Je to kouř“, které bude obsahovat skladby od našeho kytaristy Libora Bukovinského.

Nekompromisně se blíží sezóna festivalů a open air koncertů, setkáme se na některém z nich i se skupinou GOLF?

Naše kapela se v této chvíli nechystá na žádný letní festival, v nejbližší době vystoupíme v červnu na „Letní zábavě“ v Kopidlně, ale dále plánujeme naše pokračování v GOLF TOUR 2016 na podzim, kde zahrajeme další koncerty. Všechny informace a novinky najdete na našem webu, nebo na Bandzone či Facebooku.

oHtw1f5mH2l1DAFEeLUM_pjE9BwOQ5ji

Skupině GOLF děkuji za rozhovor a pokud jste si album Kup si brejle ještě neposlechli, máte možnost v nabídce alb na Vivala.cz. Kapelu můžete podpořit nejen stažením alba, ale třeba i zasláním libovolného příspěvku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *