Fish & Fish: Entrée bude naše vzpomínka na toto období

Minulý týden jsme vám na titulce Vivala.cz představili jako album týdne desku Entrée skupiny Fish & Fish z Rožnova pod Radhoštěm. Entrée nás překvapilo od prvního tónu, roztančilo a navodilo tu správnou pohodu. Proto jsme pro vás připravli rozhovor se skupinou Fish & Fish, která má právě tuhle pohodovou věcičku na svědomí.

12646834_527611027420692_1041960354585769731_o

Kdy vznikla skupina Fish & Fish a jak jste se dali dohromady? Má váš název nějaký (ne)vyřčený kontext?

Kapela vznikla v lednu 2014 a v podstatě jsme se přirozeně vyvinuli z dosluhující kapely Emergency Exit. Chtěli jsme, aby název bylo něco, co máme všichni rádi. Nakonec jsme vybírali mezi názvy Lasagne nebo Fish & Fish. Vyhrálo Fish & Fish, protože to má aspoň nějaký vztah s Velkou Británií – odtud spojitost s britským rockem a zvukem aparátů Vox a Marshall.

nqwbyywdreqj_vlxpcgcl_i1newmi7cw

Poprvé jste před lidmi vystoupili v srpnu 2014 na festivalu Pod Lipami v Prostějově. Dnes za sebou máte desítky vystoupení, hráli jste i v Bratislavě. Jak se vaše hraní za tu dobu změnilo?

Doufám, že jsme se trochu víc sehráli :-). Od vzniku jsme měli 2 personální výměny. Místo kytaristy Víti Janírka přišel Patrik Beránek a místo bubeníka Marka Plesníka, Radovan Lysák. Každá personální změna obnáší hodiny navíc strávené ve zkušebně, aby si všechno znovu sedlo.

1962808_430417783806684_3997954179276338430_n

V současné sestavě fungujete od poloviny roku 2015 a letos v červenci jste vydali své debutové album Entrée. Co bylo tím hlavním impulsem ke vzniku alba?

Hlavním impulsem byl vznik nějaké zhmotněné vzpomínky. Každý jsme kapele během těch dvou let obětovali značnou část svého volného času a chtěli jsme po sobě nechat alespoň nějakou památku na toto období. Navíc nahrávání alba s kapelou je určitě velké zpestření oproti každodennímu stereotypu.

10931187_430417780473351_8902712872589664602_n

Vaše album Entrée je originální směsicí rocku, bluesu a jazzu, na první poslech zaujmou dominantní kytarové riffy i charakteristický hlas zpěvačky Mily Blahové. Jak u vás vypadá taková typická cesta od nápadu po finální podobu písničky?

Většinou přijde Michal (basák) nebo já (Ondřej, kytarista) s nějakou základní myšlenkou. Pak se chvilku hádáme o tom v jakém žánru, rytmu, tónině, atd. by to mělo být a v momentě kdy se shodneme, uděláme třeba první sloku nebo refrén. V tu chvíli už si můžu dovolit začít psát text, protože znám rytmus a zhruba melodii, finální verze písně se ještě vyvíjí zhruba další měsíc s ní se postupně dopisuje a odhaluje text.

screenshot

Na čem aktuálně pracujete a kdy a kde vás můžeme v nejbližší době slyšet naživo?

Momentálně zažíváme klidnější období kdy do konce roku hrát už ani nebudeme. Patrik (kytarista) si bohužel pochroumal v létě levé zápěstí, tudíž jsme se rozhodli, že trošku zvolníme, než se zotaví. Pořád ale zkoušíme a na konci zimy a přelomu jara bychom rádi zahráli na pár koncertech. Jestli to dobře dopadne, tak bychom se mohli podívat do Brna, Prahy a Olomouce. Stále ovšem pilujeme naše starší písničky a postupně k nim přidáváme i nové.

Díky moc za rozhovor, Patrikovi přejeme brzké vyzdravení a vám všem mnoho věrných fanoušků na dalších koncertech. Skupinu Fish & Fish (nejen jejich koncertní program) můžete sledovat na jejich profilech na Bandzone nebo Facebooku a do dalšího živého vystoupení na vás čeká album Entrée v naší galerii alb.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *