Eugene Morrow: Odvrhujeme samoúčelnou hlubokomyslnost

Minulý týden jsme vám na titulce Vivala.cz představili skupinu Eugene Morrow a jejich v řadě druhé EP s názvem Such Rebellion, které vyšlo koncem ledna tohoto roku. Kde se vzali, jak se dali dohromady a na co se od nich můžeme v letošním roce těšit? Zjistěte to v našem rozhovoru.

Kdy vznikla skupina Eugene Morrow a jak jste se dali dohromady? Má Váš název nějaký (ne)vyřčený kontext?

Klasicky jsme si prošli spoustou středoškolských kapel, kde se hrály covery Green Day a Red Hotů, dokonce i Kryštofů… Já (Břit), Jen a Adam jsme se znali už dlouho a Pedra jsme splašili na internetu. A vyplatil se nám.
Název je z filmu Gattaca, je to část jména jedné z hlavních postav. Neodkazuje na nic specifického, kromě toho, že ten film mám rád. A ostatní snad taky. . .

Jaké byly Vaše začátky, bylo něco, s čím jste se museli skutečně prát, nebo šlo vždy vše jako po drátkách? 🙂

Museli jsme se prát s Jenem. A s leností. A tak podobně. A vlastně i s mým songwriterstvím. Bral jsem se zprvu až trapně vážně. Ale vyložený boj jsme zatím nepodstoupili.
Co bylo tím hlavním impulsem ke vzniku Vašeho EP Such Rebellion?

Ono to docela přírozeně vykrystalizovalo. Čím déle jsem psal vážně a nihilisticky, tím míň mě to bavilo, a tak se do toho postupně dostal odlehčený element a je to vesele nihilistický. Název, “Such Rebellion” (verš z písně Firework People) je samozřejmě ironie. Není to rebélie v ničem kromě snad odvrhávání samoúčelné hlubokomyslnosti.


Na čem aktuálně makáte a co chystáte pro naše Vivalí slechy?

Je to smutné, ale nemakáme na ničem. Hlavně teď pilujeme setlist na koncerty a zvažujeme, jak pojmout budoucí songy, protože tu happy kytarovou škatulku už jsme tak trochu vyčerpali.


Sezóna festivalů pomalu zyčíná startovat, víte už, kde si vás během roku budeme moct poslechnout naživo?

No zatím můžeme stopro potvrdit jen Žižkovskou noc. Ale máme i další želízka, takže někde určitě 😉

Skupinu Eugene Morrow můžete sledovat na jejich Facebooku a pokud jste ještě neslišeli desku Such Rebellion, pak je pro vás připravena v naší galerii alb.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *