Entita: Díky, že nás sdílíte, těšíme se na vás na našich koncertech

Minulý týden jsme vám na titulce Vivala.cz představili jako naše nové album týdne Město andělů, debut kladenské skupiny Entita. Pokud vás jejich prvotina oslovila tak, jako nás, přečtěte si rozhovor, ve kterém se o skupině Entita dozvíte víc.

13415494_486027898259715_782149128960024870_o

Jak dlouho funguje skupina Entita a jak jste se dali dohromady? Co pro vás bylo hlavním impulzem založit kapelu a začít společně hrát?

Důvodem, který vedl k založení Entity, byla chuť a zároveň stesk po společném hraní s dalšími lidmi, popřípadě hraní pro lidi. Proto jsem se na podzim 2014 zeptal Radka (zpěv) a Noemi (bicí), zda by nechtěli zkusit společně něco vytvořit. To dalo za vznik Entitě. Po dlouhém hledání kytaristy se k nám v červenci 2015 přidal Míra, načež hned od začátku letošního roku jsme začali koncertovat. Ale jedna kytara nám nestačila, tudíž nám na většině koncertů na pozici druhé kytary hostoval Dave, kterého jsme v létě během nahrávání přemluvili, a i on se oficiálně připojil ke kapele.

vszosbqho3r38zergkp-s9gl126poax5

Letos začátkem září jste vydali svoji první desku s názvem Město Andělů. Jak vzpomínáte na své první nahrávání? 

Nahrávání našeho debutu bylo absolutně netradiční. Celé CD jsme si totiž nahrávali sami, a to u Radka doma. Navíc to bylo během letních prázdnin, což znamenalo nahrávání na několik častí, a nikdy jsme se nesešli všichni. Když už se nahrávalo, znamenalo to práci na celý den, což bylo vyčerpávající, ale i tak to bylo super. Užili jsme si spoustu srandy a myslím, že každý z nás si nahrávání našeho prvního alba užil a celkový výsledek nám za to stál.

dxforbspw7waw0s5bxsgok8aximic1s0

Na debutu Město Andělů jste představili 13 originálních rockových skladeb s českými texty, které mají hlavu, patu a rozhodně zaujmou a neomrzí se po prvním poslechnutí. Jak u vás v kapele vypadá typický vznik nové písničky, od prvního nápadu po finální podobu, kterou prezentujete na koncertech

Typicky přijdu já (Kryštof, baskytara) za Radkem s nějakým návrhem, popřípadě on za mnou. Společně ho zkonzultujeme, pokusíme se mu dát už nějakou poslouchatelnou formu, kterou poté napíšeme v počítači a pošleme ostatním ze skupiny. Ti si návrh poslechnou, řeknou nám své připomínky a nápady, které pak my zkoušíme zakomponovat do původního návrhu. Během toho buď já sám, nebo společně právě s Radkem napíšeme nějaký text. Tím se vytvoří naše demonahrávka. Tu pak každý z nás dostane, poslechne a naučí se svou část tak, jak mu to vyhovuje. Na zkoušce jí spolu hrajeme, cvičíme, dolaďujeme to, co se nám nelíbí a dáme ji konečnou formu, která se hraje na koncertech a je i na CD.

13404028_486028218259683_7733722777676087710_o

Na čem aktuálně pracujete a co chystáte pro naše Vivalí slechy dál? Přemýšlíte o natočení videoklipu?

I přesto, že od září studuji v zahraničí a tudíž se běh celé kapely značně zkomplikoval, nic nekončí. S kapelou připravujeme nové a nové písničky. Když je to možné, sejdeme se na zkoušce a rozhodně se chceme dále posouvat. Otázku videoklipu právě v tuto chvíli řešíme. Samozřejmě bychom velice rádi nějaký vytvořili, ale vzhledem k času a náročnosti takového natočení není nic jisté. Naštěstí Radka táta u filmu dlouhou dobu pracoval, tudíž s ním jsme jako kapela v kontaktu, radí nám a pomáhá s nápady, které se toho týkají. Tak snad nám čas vyjde a v příštím roce se fanoušci i my dočkáme.

avab4-hmiocsvmnnpu05i8_l3-cj_yhx

Letošní sezóna sice pomalu končí, ale stihneme si vás ještě někde letos naživo poslechnout?

Bohužel koncertů kvůli již zmíněnému pobytu v zahraničí nebude tolik, jako na jaře. Ale i tak se nám podařilo domluvit si ještě do konce roku hraní. A to rovnou vánoční. Těsně před Štědrým dnem, 23. prosince, budeme v podvečer hrát na kladenském Náměstí Starosty Pavla. Hrozně se na to těšíme a doufáme, že si fanoušci přijdou společně s námi užít tu vánoční atmosféru a vánoční trhy ve spojení s naší hudbou. Tak určitě přijďte i vy.

Chtěli byste něco vzkázat svým fanouškům?

mesto-andeluRádi bychom všem poděkovali za podporu našeho CD, na které zatím máme v drtivé většině pozitivní ohlasy. Dále také za podporu na dosud odehraných koncertech a také pozvat na všechny koncerty, co budou v budoucnu. A v neposlední řadě také poprosit, ať nám pomohou s rozšířením CD mezi lidi. Ať už sdílejí naše písničky nebo jen o nás řeknou svým známým a přátelům. Moc si vážíme veškeré podpory a snad se brzy uvidíme na našich koncertech, které si společně užijeme. Těšíme se na vás.

Skupinu Entita můžete sledovat na jejích profilech na Bandzone nebo Facebooku a jejich prvotinu Město andělů si můžete kdykoli vychutnat v naší galerii alb.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *