Enola Gay: Nahrávání bylo naprosto super

Minulý týden jsme se na titulce Vivala.cz seznámili se skupinou Enola Gay a jejich druhým albem Nejsem blázen. Mrkněte na rozhovor s frontmanem skupiny Milanem, který mi prozradil něco málo o vzniku skupiny, nahrávání alba Nejsem blázen a klipu Prachy, ale také o jejich koncertních plánech na léto.

Kdy a za jakých okolností vznikla skupina Enola Gay?

Kapela vznikla v září 2011 v podstatě náhodně. Chtěli jsme si občas spolu zahrát, až to začalo růst, přišly personální změny a kapela je v dnešní podobě.

Na Vivala.cz jste zaškatulkovaní do rocku, ale ve vaší hudbě je patrný vliv metalu a punku. Které kapely jsou pro vás inspirací?

Škatulkování kapel je pro nás problém. Snažíme se mít hudbu pestřejší a nebráníme se použití různých stylů v naší tvorbě. Nejbližší je nám ale asi rock. Kapel je spousty, ale takové nejbližší nám jsou Five Finger Death Punch, Avenged Sevenfold, Iron Maiden.

4aACl18OhWEo4Juu01ehPZJ1AM7HseyI

Kdo se u vás v kapele stará o hudbu a texty?

Muzika je kolektivní práce, na které se podílíme všichni a každý má prostor dát do toho to své. Texty prozatím píší já.

Váš videoklip se aktuálně objevuje v pořadu Czechparáda na TV Rebel, jaké bylo natáčení a chystáte se na další klipy?

Natáčení bylo super, sice trochu hektické, jelikož jsme točili mezi koncerty, ale užili jsme si to. Určitě bychom rádi natočili další klip, ale momentálně nejsem schopen říci, kdy by se mělo začít a k jaké písni.

WCKfYM2sYsD6Sy7y4Eavjnpc1X3G0rbA

Máte za sebou nahrávání desky Nejem blázen, jak jste si ho užili?

Nahrávání bylo naprosto super a v poklidu. Trochu nám dalo práci najít společný termín, ale nakonec vše dobře dopadlo s maximální spokojeností.

Kde skupinu Enola Gay můžeme slyšet během léta naživo?

Nejlepší je pozorovat naše profily na Bandzone, Facebooku anebo náš web www.enolag.cz , tam je vše o kapele a koncertech. Nejbližší termíny jsou 25.6.2016 v Brně v klubu Melodka, 8.7.2016 na městských slavnostech v Petkovách a 9.7.2016 v Turnově na Turn-off festu.

EnolaGay_01

Milane, díky za rozhovor a skupině Enola Gay přeji mnoho úspěchů a věrných fanoušků. A pokud jste si ještě neposlechli album týdne Nejsem blázen, čeká na vás v naší galerii alb, kde skupinu můžete stažením alba podpořit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *