DIRTY WAY: Poslouchejte a dejte šanci něčemu novému

Minulý týden jsme si na titulce Vivala.cz představili skupinu DIRTY WAY s posledním EP Počítej do nekonečna. Požádala jsem proto Páju Nešpora, frontmana skupiny, aby mi odpověděl na pár otázek.

Kdy a za jakých okolností vznikla skupina DIRTY WAY?

Naše kapela vznikla před necelými deseti lety na malé vesničce ve Východních Čechách. Tenkrát bylo naším cílem zahrát si na zábavě v “Dolňáku” (smích). Rychle jsme však pochopili, že nás tato cesta nenaplňuje a zvolili si tu trnitější = cestu s vlastní tvorbou.

906355_10151358857088364_203106204_o

Během své hudební dráhy jste stihli vydat už pět alb, to poslední, EP Počítej do nekonečna, se umístilo minulý týden na titulce Vivala.cz jako album týdne. Jaké bylo společné nahrávání?

Jednalo se o první nahrávání v současné sestavě. Zvolili jsme osvědčené prostředí studia Dolní Rápotice a na pár dní se v něm zavřeli. Během toho jsme si každý vystřídali nějakou menší chřipku, ale všechno dobře dopadlo a myslím, že i samotný výsledek naší práce stojí za to.

Kromě alb máte na kontě i několik videoklipů a chystáte i další. Prozradíte něco ze zákulisí natáčení? Baví vás stát před kamerou?

Baví nás spíše trávit čas spolu. Většina našich přátel chodí o víkendech pařit, zatímco my máme buď koncert, zkoušky, soustředění, nahrávání klipu, atd. (prostě, co se najde). Navíc si přiznejme, že dnes už pouhá nahrávka nestačí a je třeba to posluchačům naservírovat i s obrázky. Zrovna tento víkend vznikal v Šumperku videoklip k písni “Proti proudu“. V pátek po práci jsme se prostě všichni sebrali a v neděli bylo hotovo. Už dlouho jsem nebyl takhle unavený, ale dřít se musí. Bude to náš nejpropracovanější klip. Ještě předtím se ovšem můžou naši posluchači těšit na videoklip k písni Výškoměr, který vypouštíme 1. září.

11136269_10152855144893364_4822560606400401739_o

Létní sezóna je v plném proudu, stihnou vás ještě fanoušci na některém z festivalů?

Na přelomu tohoto roku jsme měli asi zatím největší krizi, takže jsme se rozhodli to letos s koncerty nepřehánět a vsadit pouze na osvědčené akce. Zahráli jsme si s Inekafe, UDG, Wohnouty a v červenci jsme byli součástí prvního ročníku Litomyšlského Open Air Festivalu. Nejbližší koncert máme momentálně až na konci září, kdy zahrajeme kamarádům z Black Mercury na křtu jejich debutové desky ve Svitavách.

13495354_10153745156068364_2424843681385967093_o

Chtěli byste vzkázat něco fanouškům a čtenářům našeho blogu?

Snad jen, aby se nebáli podpořit českou muziku nějakou tou korunou. A i kdyby ne, tak aby alespoň vyhledávali novou muziku a neposlouchali jen to, co jim dnes naservírují rádia, jelikož v tom máme u nás stále rezervy. Neříkám, že musí poslouchat nás. Jen v našem regionu znám spoustu dobrých kapel, jako třeba Glad For Today, Black Mercury nebo W.A.F. Díky za servery jako je Vivala, které tuto neokoukanou muziku lidem nabízejí. Takže poslouchejte a dejte šanci něčemu novému. Osvoboďte hudbu!

Díky moc za rozhovor, Pájo a těším se na oba nové klipy, které pro nás máte připravené. A do té doby – užijte si DIRTY WAY v naší galerii alb. Kluky můžete také sledovat na jejich webovkách, Bandzone nebo Facebook profilu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *