Chvostoskok slavil 20 let na scéně a my byli u toho!

Před několika týdny jsme si na titulce Vivala.cz vychutnávali album libereckých Chvostoskoků, punkrockové skupiny, která si ke svým dvacetinám nadělila nové album s názvem Pestrý výběr pro celou rodinu. Už během našeho rozhovoru jsme vás zvali na jejich narozeninový koncert spojený s křestem tohoto severočeského punkového skvostu. A jaký křest byl?

14361194_10153893129774117_9211565214782163668_o

Měli jsme tu čest a radost, že jsme se koncertu mohli zúčastnit, takže vám o všem můžeme hned za tepla poreferovat. Do libereckého pivního baru Azyl jsme se těšili nejen na Chvostoskoky a jejich předkapelu Prozatímní řešení z Českého Dubu, ale také na skvělé pivo. 😉 A musíme říct, že jsme rozhodně nebyli zklamaní!

 

obr1

Bar praskal ve švech už několik desítek minut před zahájením samotného koncertu. Prozatímní řešení jsme slyšeli poprvé a musíme říct, že to klukům spolu ladí velmi dobře, o čemž svědčila i roztančená atmosféra a skvělá nálada, kterou nás kluci nakazali hned po pár punkových tónech. Jejich necelá hodinka hraní utekla jako voda a krátce před devátou jsme se dočkali i oslavenců.

Chvostoskoci nezklamali! Pro svoji narozeninovou párty si pro nás připravili našlapaný průřez jejich tvorbou. Slyšeli jsme starší pecky, na které se pařilo už před dvaceti lety, ale i žhavé novinky z alba Pestrý výběr pro celou rodinu.

S vyšším počtem odehraných písniček se začali potit nejen kluci na pódiu, ale také banda pařmenů a pařmenek pod pódiem. Taneční náladu Chvostoskoci asi v polovině na chvíli přerušili, aby mohli společně s námi pokřtít své nové album. Pestrý výběr pro celou rodinu byl polit, jak jinak, než rychlými špunty. Popřáli jsme mu vše dobré, málo škrábanců a hlavně věrné a nadšené posluchače. Čerstvě ulepené CD si Chvostostoci sice mohli nechat jako kvalitní multifunkční mucholapku zarámovat, ale raději ho věnovali šťastlivci z pařmenského kotle.

krest

Po křtu následovala další hodina skvělé punkové muziky a skřepčení, které prostě jinde nezažijete. Když krátce po jedenácté skupina zmizela z pódia, klubem se ještě dlouho ozývalo škemrání skalních fanoušků o ještě aspoň jeden přídavek. Bohužel jsme se nedočkali. O to víc se ale těšíme na další živé vystoupení, na které snad nebudeme čekat dlouho.

i_win0r3565qnwmzjngz60pyxj11cjji

A co dodat závěrem? Všechny fotky z akce si můžete prohlédnout na Chvostoskočím Facebooku. Pokud jste na koncertě byli a nestihli jste si CD Pestrý výběr pro celou rodinu pořídit, ozvěte se buď přímo Chvostoskokům, kteří vám rádi odprodají jeden výlisek, nebo si stáhněte celé album ve formátu mp3 v naší galerii alb.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *