B-side: Naše hudba vystihuje emoce, který v sobě dusíme

Minulý týden jsme vám na titulce Vivala.cz představili skupinu B-side a jejich novinkové LP Ocean of Sick, které se stalo naším albem týdne. Pokud vás tenhle melodický scream navnadil tak, jako nás, přečtetě si rozhovor, ve kterém se dozvíte, jak B-side vznikli, co mají za sebou, jaké byly přípravy Ocean of Sick a hlavně, co pro nás chystají dál.

Kdy vznikla skupina B-side a jak jste se dali dohromady? Má Váš název nějaký (ne)vyřčený kontext?

B_side jádro se dalo dohromady na konci ro(c)ku 2007, takže už je to skoro 10 let, to je mazec, jak to letí!! Jak jsme vznikli?? No na začátku to byl rozpad kapely Maze, co nás dal spolu dohromady, začali jsme se scházet ve třech a hrát hutnější riffy ve stylu Limp Bizkit apod., následně jsme přemluvili Dvoóřu, ať se začne učit na basu, protože v tý době chodil do zkušebny pouze jako posluchač a za nějakou tou lahví, spíš za jejím obsahem:D Po prvním koncertě jsme začli hledat zpěváka no a přišla Luc: tak vzniklo B_side alias druhá B_strana kazety, na kterou si člověk nahrává pouze raritní “béčkový” záležitosti;-)

Na vašem Bandzone profilu uvádíte, že jste zpočátku úplně neměli představu, jakou muziku budete hrát. V tom už dnes máte jasno, anebo se nechcete řadit do žádné žánrové škatulky?

Na začátku jsme dali dohromady co nás napadlo a celkem to šlo samo, stylově jsme se snažili míchat vše, co jde, co jsme zrovna v ten moment poslouchali, co nás štvalo, atd.;-). Vždy nás to táhlo k tvrdší muzice, screamu, protože tenhle styl dokonale vystihuje všechny emoce, které v sobě dusíme a na koncertě nebo i ve zkušebně je pustíme ven. Ženským vokálem jsme chtěli tuhle hudbu zpřístupnit i širšímu obecenstvu, což se v nějakém měřítku povedlo, ale patříme spíš do undergroundu!!!!

V současné sestavě fungujete zhruba od roku 2009 a letos, symbolicky 1.1., jste vydali své první dlouhohrající album Ocean Of Sick, takže 5 let po vydání EP Bezmoc. Co Vás vedlo k vydání nové desky a proč to trvalo tak dlouho? 😉
Vydání Ocean of sick 1.1. bylo opravdu symbolické, protože už jsme pár měsíců měli skluz a nebylo už kam v roce 2016 spěchat, tak jsme to poslali do roku 2017:D

Dlouhohrající a hlavně dobře znějící kompaktní desku, která má hlavu a patu, funguje při poslechu celku, jsem měl v plánu už dlouho. Realizace je však věc druhá a je a bylo to opravdu peklo to dát dohromady. Nakonec se nám to povedlo a jsem neskutečně rád, že to takhle zní. I díky klukům z AB records, protože ten zvuk, jakej deska má, mě neskutečně baví;-) Sice to trvalo dva roky, ale podle mě to nejde uspěchat, chce si od toho odpočinout, zase se k tomu vrátit a zjistit, jestli vás to baví a nebo ne;-) taky bylo hodně důležité rozhodnutí nahrát nástroje a zpěvy doma, protože jinak bysme se nedoplatili:D a byla i možnost spoustu věcí doladit;-)


Na čem aktuálně makáte? Můžeme se těšit na nějaký videoklip?
Po úspěšným křestu desky v music klubu Bazzén v Náchodě a jeho příprav se můžeme zase vrátit k tvorbě klipu k singlu Ocean of sick, který doufám do konce března bude, dále připravujeme merch k desce a z křestu by měl být dostatek materiálu i na další klip. V plánu máme celou desku hodit do video podoby, protože snad kromě White stripes to nikdo nemá 😀 no a na konci roku mít předpřipravené a přednahrané nové EP 😉

Tak to je rozhodně našlapaný program! Co festivaly, jejich sezóna se pomalu ale jistě roztáčí, máte už jasno v tom, kde a kdy si Vás letos budeme moct poslechnout naživo?
Řadíme se spíš mezi klubové kapely, i je máme radši, ale doufáme, že si i na větších akcích a festivalech letos zahrajeme, ale to se ještě uvidí, jak pořadatele naše nová deska zaujme:D:D.

 

Na podzim nás bude čekat tour s kapelami Edmond wells a Střemhlav.To se podíváme do Jíčína, Trutnova, Nový Paky, HK, Litoměřic, Prahy, do Náchoda atd. Ted v nejbližší době 8.4.2017. budeme hrát v rámci Tour kapel Underside a Mr. Dynaboom opět v Náchodě, a v květnu bysme chtěli udělat 2. křest desky v Praze.

 

Skupinu B-side můžete sledovat také na jejich Facebooku nebo Bandzone profilu a pokud Vám deska Ocean of Sick unikla, poslechněte si ji v naší galerii alb.

One thought on “B-side: Naše hudba vystihuje emoce, který v sobě dusíme”

  1. B_side děkuje vivale za poskytnutý rozhovor;-), trochu je “jak nám zobák narost” ale pohoda!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *