AVVENTURATO: Snažím se to brát odpovědně

V minulém týdnu jsme vám na titulce Vivala.cz představili další album muzikanta, který si říká AVVENTURATO. Co si sám myslí o své novince E-motiv, kam se posunul a co se mu aktuálně honí hlavou?

 

Poslední rozhovor jsme společně spáchali po vydání Tvého alba SYNTH-CITY. Ani ne po roce přicházíš s novým albem E-motiv. V čem se album liší a jak sám hodnotíš svůj vývoj v muzice? Na SYNTH-CITY jdi recykloval starší texty, E-motiv je současná věc?

Předem musím upozornit, že mám zánět močových cest dýchacích, takže někdy budu místo písmene M psát písmeno B. Bůj subjektivní názor je, že se tohle aktuální album moc neliší od toho předešlého. Je to opět uplakané, plné zlomených srdíček a písniček o tom, jak mají zlí lidé duše plné hovínek. Jak jsi správně zmínila, je to recyklát a jediná nová věc je písnička Nic nesedí, kterou jsem napsal v práci při obědě. Myslím, že jsem zrovna jedl ohřívané kuře, protože si pamatuju zamaštěný papír. Nějak mě zrovna štval ten podělaný systém, ve kterém se nacházíme a navíc i ten dotěrný pocit, že jen minimum lidí si uvědomuje skutečnost, žijí si v malinké bublině plné hloupostí atd. Na jednu stranu jsem hrozný cynik a pak mě rozhodí tohle. Vývoj v muzice si neuvědomuji, ale spíše mi přijde, že stagnuji jako japonský kapilatismus. Vím, že je to klišé, to o čem zpívám, ale říkám si, že je to fuk, když už jsem si s tím dal tolik práce, tak to všechno vydám, ať se to neválí v šuplíku. Pak bych mohl sedět v houpacím křesle, litovat toho a říkat vnoučatům “Víte děcka, cirkulárka mi vzala obě ruce a už to nikdy nedodělám!”.

Stále jsi věrný nahrávání v domácím studiu? Pořídil jsi v poslední době něco nového, co fakt stálo za to? 🙂

Věrný domácímu nahrávání jsem jen z toho důvodu, že jsem otrokem kapitalistického otroctví a tak nemám prachy na producenty a zvukaře. Kdybych dělal dobrou hudbu a byl fakt talent, určitě bych sehnal sponzora. Škoda, že moji rodiče nejsou pseudocelebrity, kteří by mě protlačili, jak tomu dnes ve většině případech bývá. Takže nic moc změny. Ovšem zakoupil jsem si klavír, piáno a rotoped (velice drahý věšák).

V minulém rozhovoru jsme narazili i na Tvoji spolupráci s pianistou Stefanem Kurtevem, pomáhal jsi mu s promem. Jak se vyvíjí Vaše spolupráce dál? Přemýšlíš, že by sis od vlastní tvorby odběhl i k nějaké manažerské nebo produkční činnosti?

Stefan si jede to svoje a díky promu se mu ozvalo hodně muzikantů i ze zahraničí, a tak konečně nehrává jen sám. Jde vidět, že mu to pomohlo, je šťastnější, ale dál hraje tady v Pardubické kavárně u Bajera a je věrný svému publiku. Sem tam mu něco natočím a hodím na net, ale jelikož jsem líné plemeno, tak se na žádné producenství a manažerství nehodím, jen mu někdy koupím panáka a sklenku červeného. Nechtěl bych to zařizovat. Stačí, že mu něco zaznamenám, aby se něco dělo a zbytek je na něm.

Co plánuješ teď po vydání alba E-motiv? Bude nějaký zasloužený odpočinek, nebo Ti už nedá spát nějaký nový nápad?

Problém je, že mám přehršle nápadů a námětů, které by se měly předělat a dodělat, ale je hodně náročné se tím proposlouchat a rozmyslet, co zase vytáhnout z půdy nářků a zoufalství nevyrovnaného puberty. Dřív jsem se na to klepal jak vegetarián na zelí a uspěchal, co se dalo, jenže teď se to snažím brát odpovědně, když už to dávám na Vivalu. Takže si teď budu jen tak pouštět co by se dalo vybrat. Ale příští rok zase něco bude. Přemýšlím jestli jít i do něčeho tanečního, ale necítím, že by na to byla vhodná doba a tak uvidím.

Chtěl bys něco vzkázat svým fanouškům?

Fanouškům děkuji za přízeň, protože vím, že je opravdová. Nemám valuty, abych si kupoval publikum a tak přichází jen upřímná odezva. Vím totiž, že odjakživa bylo zvykem fanoušky nakupovat tím, že vytváříte povrchní image, krásný obal bez kvalitního obsahu, cpete politiku a dezinformace do svého proma, jen aby se oslovila masa lidí a tak vytvoříte si své stádo tupých oveček. Děkuji všem, kteří se snaží používat svou vlastní hlavu. Děkuji hlavně Vivale za to, že umožňujete lidem umisťovat své výplody na váš server. Ave.
Album E-motiv a další jeho díla si můžete poslechnout v naší galerii alb.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *