ACID ROW: Kdo má rád 60. léta, tak určitě pochopí

Minulý týden jsme si na titulce Vivala.cz mohli vychutnat album týdne plzeňské rock-punkové formaceAcid Row s názvem Bad Delivery. Přečtěte si rozhovor, ve kterém nám o sobě prozradí něco víc.

PPmZelI4SbyVSA-VEO0xanVJG27qjpnd

Kdy vznikla skupina Acid Row a jak jste se dali dohromady? Má váš název nějaký (ne)vyřčený kontext?

V současné podobě fungujeme někdy od přelomu roku 2011/2012. Já (Dominik – kytara) jsme se s Alexem (zpěv/kytara) znali už z našeho rodnýho města Tachova. V Plzni jsme byli na střední kde jsme se seznámili s basákem Davidem a bubeníkem Lukášem. Naše starší tvorba byla lehce psychadeličtější a po vzoru některých oblíbených kapel jsme do názvu zakomponovali Acid 🙂 Kdo má rád 60. léta, tak určitě pochopí.

TcQZDz5QuEOrBTp43RJ8dv9oE-OZJBLV

Na vašem Bandzone profilu uvádíte, že se vám v prvních koncertech nedařilo úplně podle vašich představ – opravdu vás zvukař odstřihl od proudu? 🙂

Ano, opravdu se to stalo. S předešlou kapelou ve které jsme hráli s Alexem jsme vyrůstali na punku a tak se stalo, že jsme paření a omamným látkám dávali přednost před muzikou. Zvukařovi se to očividně nelíbilo, ale kamarádi pod pódiem chtěli, abychom pokračovali. A to je důležitější!

Ft5w7lcds2UIpgC6AE9b2XtlzeLy8zQY

V současné sestavě fungujete zhruba od roku 2012 a letos jste vydali své první EP Bad Delivery. Co bylo tím hlavním impulsem ke vzniku alba?

Impulsem určitě byla výhra v loňském ročníku soutěže amatérských kapel Múza. Za první místo jsme totiž obdrželi nahrávání v Klatovském studiu eXavik, kde jsme za skvělý režie Páji Broma dali dohromady tyhle naše čtyři skladby a z Klatov jsme odjížděli obohaceni taky o spoustu cenných rad.

Na čem aktuálně makáte a co chystáte pro naše Vivalí slechy?

Teď jsme se soustředili především na živý hraní. Každopádně myslím, že přes zimu se opět objeví nějaká ta tvůrčí nálada a chtěli bychom dát dohromady už plnohodnotný cd.

Sezóna festivalů sice pomalu končí, stihneme si vás ještě někde na živo poslechnobad-deliveryut?

Zrovna příští týden se chystáme na takovou minitour skýtající koncerty v Plzni, Praze, Ostravě a hlavně poprvé taky zahraničí a to dva koncerty v Maďarsku. Na podzim bychom si potom měli zahrát v Tachově a zase v Plzni v rámci Plzeňský noci a možná se domluví ještě něco v Praze a Brně. Všechny podrobný informace jsou určitě k dohledání na našem Bandzone nebo Facebook profilu 😉

Díky za rozhovor a přeju hodně úspěchů na vašem minitour. Pokud jste si ještě neposlechli desku Bad Delivery, který rozhodně není tak špatná, jak by název napovídal, čeká na vás v naší galerii alb.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *