A.T.O.M.: Typicky to vzniká tak, že někdo hodí něco na Facebook

Minulý týden jsme si z titulky Vivala.cz užívali energické demíčko Demo CD 2016 skupiny A.T.O.M., které si nadělili k prvním narozeninám. Přečtěte si rozhovor s touto začínající kapelou z Ústí nad Orlicí.

04

Vaše kapela nedávno oslavila první narozeniny a vy jste si k nim nadělili krásné demíčko. Jak jste se jako skupina dali dohromady?

Ústí nad Orlicí je poměrně malé město. Všichni se navzájem známe např. ze školy, ze ZUŠky, z různých akcí, hudebních těles, kapel atd.

03Natáčeli jste ve zkušebně ZUŠ Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí. Jaké bylo nahrávání?

Pro nás všechny to byla určitě velice zajímavá zkušenost. Zažili jsme u toho plno legrace. Jeden večer jsme však museli nahrávání přerušit. Přímo naproti ZUŠce v kulturáku hráli Wohnouti. Nejen jejich songy, ale i fanoušci byli slyšet na našich nahrávkách. Tak jsme to ten den zabalili a šli se taky bavit.

Vaše skladby jsou různorodé – od punku přes rock až po klasický popík, na demíčku jsou slyšet české písničky, ale i anglická. Kdo se v kapele stará o hudbu a kdo o texty? Jak typicky vzniká nová skladba ve vaší kapele?

Na tvorbě se podílíme všichni z kapely. Typicky písnička vzniká tak, že někdo něco hodí na FB (většinou text, někdy i s akordy). Někdo další se toho pak chytne a přinese syrovou skladbu do zkušebny, na které pak makáme všichni společně.

05

Můžeme se s vámi někde potkat naživo? Co pro nás chystáte do budoucna?

Teď 6. srpna hrajeme doma na benefiční akci. O týden později nás uslyšíte na Rockování U Konťáku, což je srdeční záležitost celé kapely. Podrobnější informace a termíny dalších koncertů a plány do budoucna najdete na našem webu nebo na FB.

01Chtěli byste něco vzkázat Vašim fanouškům?

Děkujeme všem, kdo nás podporují. Opravdu si toho velice vážíme. A vy, co jste si ještě neposlechli naše demíčko, mrkněte na Vivala.cz nebo na náš web, kde se toho dozvíte mnohem víc.

Díky za rozhovor. Do budoucna přeji mnoho věrných fanoušků a těším se na vaše další hudební počiny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *