A New Chapter: Já piju Jägera, kluci Jacka

Děčínská skupina A New Chapter vznikla v září roku 2010 a od té doby má na svém kontě už několik úspěchů. Tím posledním je vydání alba s názvem Zanechat stopu a videoklipu k ústřední písni Maybesexuál. Minulý týden jste si mohli tento děčínský crossover vychutnat z titulky Vivala.cz jako album týdne a teď pro vás máme rozhovor se zpěvákem a frontmanem skupiny Jcobem.

Skupina A New Chapter funguje už zhruba šest let. Znali jste se už před tím, než jste spolu začali hrát? Jak se vlastně zrodil nápad začít s touhle novou kapitolou?

Rozhodně znali, i když ne každý s každým. S bubeníkem Mírou jsme dlouho působili v kapelách tvrdšího ražení oproti dnešku a na jiných muzikantských postech, ale nikdy jsme se nepotkali v jedné kapele. V době, kdy jsem přesídlil do Děčína, jsme se začali dost potkávat u piva – já si tehdy dával od hudby pauzu, Míra zase odložil kytaru a začal mlátit do bubnů v kapele Madlot, kde tehdy působili i Dan s Kubou. Protože se nám spolu dobře pilo, byl to už jen malý krok k tomu spolu začít hrát.. A to se taky zanedlouho – konkrétně v září roku 2010 – stalo realitou. Nová kapela, novej žánr, entuziasmus až po strop. Ten nevymizel dodnes.

10347253_1083159538416990_6251469766291485978_n

Cross-over je takový žánr-chameleón, co vás na tom baví nejvíc? Je pro vás těžké držet se jednoho stylu, je to nuda, stereotyp anebo za tím stojí něco úplně jiného?

Je to ten nejsvobodnější žánr ze všech, to nás na tom baví především. Můžeme si dělat co chceme a nikdo nás nemůže nařknout, že “tenhle song už ale není punk/metal/cokoliv”. Naše nová deska je toho jasným důkazem, poslechni si ji od začátku do konce, a budeš koukat, co všechno uslyšíš.

zanechat-stopu

Plnohodnotné LP  jste se rozhodli vydat zhruba po šesti letech existence a materiál jste dávali dohromady vlastně téměř do poslední chvíle. Název alba – tedy Zanechat stopu – vznikl společně se stejnojmenou písní a songem Maybesexuál prakticky až když byl zbytek materiálu na desku hotov. Dá se tedy odvodit, že se vám dobře tvoří pod tlakem? Čerpáte inspiraci ze života?

Pod tlakem ani ne, myslím, že toho i bez termínu tvoříme docela dost. I když třeba vedle takových Destroyself, kteří valí co rok desku, sem tam i dvojdesku, si pořád připadáme jako flákači 🙂 Ale i tak se nám dařilo v letech 2012-2014 vydávat jednou ročně alespoň EP. Čím častěji něco vydáváš, tím častěji to můžeš slavit, to je jednoznačná rovnice. Přesto jsme se rozhodli vyslyšet volání našich fanoušků a především našich srdcí, která prahla stvořit něco, co už dnes sice nikdo neposlouchá, ale co v dávných dobách téměř definovalo kapelu – dlouhohrající deska. Deska, která má začátek a konec. Deska, kterou když pustíš při odjezdu z Děčína, tak bude v Ústí ještě pořád hrát. Jo, přesně to jsme chtěli.

ZxPe0GcLsbXW20-rKEZYA-gSZuz7U86O

 Od zítřka, tedy 15.4. začínáte turné se spřízněnou kapelou Toxic People a nezůstanete jen ve svém domovském regionu. Zavítáte do mnoha měst právě s novinkovým albem, nebo zahrajete i starší věci? 

Přesně tak, vzhledem k nahrávání desky a následně tvorbě videoklipu “Maybesexuál”, což byl časově dost náročný projekt, jsme si naordinovali nezbytnou koncertní pauzu trvající od konce ledna, ale tomu je teď konec. Startujeme nabouchaný jarní turné, vedle většiny nových věcí zazní i pár starších hitů, bude to velký, povezeme s sebou 4 krabice naplněný novejma CD, hrát budeme v nových kostýmech a nahlas! Dva a půl měsíce jsme hromadili energii a teď ji budeme chtít poslat dál!

BE4uwDhl3wMX6cH8kYkLy_g0oaXhHS_V

Na co se Vaši fanoušci mohou těšit dál? Uvidíme vás v létě na některém z festivalů?

Určitě ano, termíny budeme zveřejňovat v průběhu jara, zatím je to ještě daleko. Taky rozhodně nechceme zůstat jen u jednoho videoklipu z desky, protože dělat klipy nás hodně baví. Na podzim nás pak čeká další tour, ale to jsme ještě dál 🙂 Teď hlavně doražte na některý z aktuálních koncertů a přijďte pokecat, já piju Jägera, kluci Jacka 😀
Díky moc za rozhovor a za podporu!

9XwrNhMTbGxAkmjH9E1wbzlzZw9dxm7D

Já Jcobovi taky děkuju za pohotové odpovědi a skupině A New Chapter přeji za celou Vivalu nejen plné kluby, ale i hodně zábavy při natáčení dalších songů a videoklipů, které na našich stránkách budete moci osvobodit.

Co kluci rádi pijí už víte, tady pro vás mám ještě roadmap koncertní šňůry skupin A New Chapter a Toxic People:

15.4.2016 od 18hod v Divadle Šluknov

16.4.2016 od 20 hod v Klubu Slušnej kanál v Praze

20.4.2016 v Klubu Fatal Music v Praze

23.4.2016 v Klubu La Garage Noir v Děčíně

a mnoho dalších míst a termínů.

Skupinu A New Chapter můžete sledovat také na těchto profilech:

Facebook

Bandzone

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *